этот материал доступен на русском

В Україні пройшли випробування нової станції радіоелектронної боротьби (фото, відео)

12:53, 19 червня 2019
Зброя
1174 0
Перша серійна станція РЕБ Р-330КВ1М успішно пройшла випробування / фото Укроборонпром

Перший серійний зразок станції радіоелектронної боротьби Р-330КВ1М, який був виготовлений ДП «ЦКБ «Протон», що входить до складу державного концерну «Укроборонпром», успішно пройшов випробування на одному з полігонів на Харківщині.

Як повідомляє прес-служба концерну, за результатами випробувань серійна машина підтвердила всі задані характеристики, виконавши завдання подавлення системи радіозв‘язку «умовного противника».

Зазначається, що Р-330КВ1М – автоматизована станція радіоперешкод короткохвильового радіозв’язку, яка здатна деорганізувати радіозв‘язок противника на відстані у декілька десятків кілометрів. Р-330КВ1М дозволяє блокувати роботу всіх сучасних короткохвильових радіостанцій, зокрема і тих, що створені спеціально для роботи в умовах активних радіоперешкод.

Читайте такожАнонсовано наказ про прийняття на озброєння ЗСУ ракетного комплексу "Вільха-Р"

«Ці характеристики є унікальними не тільки для України, але і повністю відповідають всім, зокрема і перспективним, вимогам до станцій РЕБ у країнах НАТО», - йдеться в повідомленні.

В «Укроборонпромі» наголошують, що фактично, українська армія отримала потужний інструмент, який дозволяє повністю «відрізати» зв‘язок передовим підрозділам противника. «Тобто ворог вже не зможе викликати підмогу, навести артилерію, скоординувати свої дії з іншими підрозділами, тощо. В сучасних умовах бойових дій це дає рішучу перевагу як під час оборони, так і при наступі», - додали в концерні.

Також вказується, що Р-330КВ1М є частиною комплексу Р-330УМ «Мандат», до складу якого також входять станції радіоперешкод ультракороткохвильового радіозв’язку, радіорозвідки та управління.

Виробництво цих станцій освоєно на виробничих потужностях «НВК «Іскра», що також входить до складу концерну. Водночас станція радіоперешкод короткохвильового радіозв’язку Р-330КВ1М може працювати як у складі комплексу «Мандат», так і окремо.

фото Укроборонпром

Як повідомляв УНІАН, 14 червня ЗСУ прийняли на озброєння безпілотник Spectator-М1.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter