
Надважкий танк Гітлера Panzerkampfwagen VIII Maus був найбільшим танком з коли-небудь побудованих. Цей танк ніколи не бачив бою і залишається захопливим, але недосконалим пережитком німецького танкобудування Другої світової війни. Про це пише оглядач і аналітик Айзек Сейтц у статті для 19FortyFive.
"Розроблений Фердинандом Порше, Maus міг похвалитися непробивною бронею і 128-мм гарматою, яка могла знищити будь-який танк союзників. Однак його величезна вага у 188 тонн, низька швидкість у 20 км/год і жахлива рухливість робили його непрактичним для реального бою", - зазначив автор.
За його словами, було побудовано всього два прототипи, перш ніж радянські війська захопили їх у 1945 році.
Як додав оглядач, Panzerkampfwagen VIII Maus сумно відомий серед істориків танків Другої світової війни. Цей надважкий танк був задуманий Гітлером як найкраща броньована бойова машина:
"Незважаючи на вражаючі характеристики і вражаючий вигляд, Maus страждав від практичних проблем, які в кінцевому підсумку зробили його швидше технологічною дивиною, ніж бойовим засобом".
Багато хто в німецькому Верховному командуванні вважав Maus вражаючим, коли їм показали перший прототип. Але ті, хто був добре знайомий з реальними потребами поля бою, залишилися не вражені, зазначив Сейтц. Було абсолютно ясно, що Гітлер надихався своїми власними фантазіями, а не уроками на полі бою.
"Незважаючи на амбітні цілі, тільки два прототипи Maus були завершені до кінця Другої світової війни. Перший прототип, позначений як V1, було завершено в грудні 1943 року, він пройшов випробування без вежі. Другий прототип, V2, було завершено з вежею 1944 року, але жодна машина не брала участі в боях. Прототипи Maus пройшли великі випробування, що виявили як сильні, так і слабкі сторони конструкції. Броня і вогнева міць танка були дійсно грізними, але його мобільність була серйозно обмежена", - ідеться в статті.
Нагадаємо, раніше УНІАН писав, що майбутнє одного з новітніх російських танків Т-14 "Армата" залишається під питанням - незважаючи на заявлені росіянами поліпшений захист, вогневу міць і маневреність, він стикається з російськими виробничими обмеженнями.