Така установка є елементом комплексу Skynex / фото Вікіпедія

Угорщина та Об'єднані Арабські Емірати розробили установку SkyKnight, яка буде елементом комплексу Skynex та використовуватися для відбиття масованих дронових атак. Як пише Defense Express, такі новини є особливо актуальними під час російських масштабних ударів БпЛА по Україні.

За інформацією видання Hartpunkt, президент ОАЕ Мухаммад бін Заїд Аль Нахайян наразі перебуває з державним візитом в Угорщині, в межах якого угорська оборонна компанія 4iG та еміратська Edge Group уклали "комплексну угоду про подальшу розробку та спільний маркетинг оборонного обладнання".

Сегментами співпраці є:

Відео дня
  • розробка безпілотників та засобів протидії БпЛА,
  • розробка систем протиповітряної оборони та систем зв’язку й управління, які будуть збігатися зі стандартами НАТО.

"Що стосується згаданої вище SkyKnight, то тут картина розкривається лише в загальних рисах - на одній пусковій установці можуть розміщуватись до 60 таких малогабаритних зенітних ракет, вартість та характеристики яких мають дозволяти відбивати масовані удари БпЛА ворога", - підкреслили аналітики.

Також компанії 4iG та Edge Group заявили про спільну роботу над реактивним дроном-камікадзе Shadow 25 й про створення баражуючого боєприпасу під позначенням Shadow 50.

"Хоча конкретні характеристики по наведених вище розробках не наводяться, тут привертає увагу сам факт того, що угорські та еміратські розробники створили пускову установку під малогабаритні зенітні ракети, по якій заявлена можливість інтеграції як доповнення до зенітно-артилерійського комплексу Skynex", - пояснили у Defense Express.

Експерти вважають, що така розробка орієнтована саме на експорт, адже армія Угорщини поки що не має Skynex у своєму арсеналі. Водночас сама країна може виступити для ОАЕ гарним плацдармом для виходу держави на оборонний ринок Європи.

"Тому можливо, що в перспективі наша країна зможе або придбати описану вище розробку, або ж створити власний аналог для інтеграції до Skynex", - припустили у матеріалі.

Інші новини про зброю

Раніше в РФ похизувалися двигуном під літак-заміну Ан-2. За словами експертів, двигун ВК-800 в Росії планують використовувати для ремоторизації локалізованих літаків L-410, для проєктів навчально-тренувального літака УТС-800, регіонального літака ЛМС-192 "Освей" і легкого багатоцільового літака ЛМС-901 "Байкал", який стане заміною "Ан-2". 

Також аналітики з'ясували, чи справді Угорщина має "найсучасніший вертолітний флот у Європі", як про це заявляв керівник відділу продажів у Західній Європі компанії Airbus Helicopters Денніс Берніц.

За словами експертів, якщо авіапарк країни маленький, то зробити його повністю сучасним не так складно. 

"Тут і криється головний нюанс: угорські H225M хоча і є сучасними вертольотами, їхня чисельність складається всього з 16 одиниць, які доповнюють майбутні 20 H145M", - зауважили фахівці.

Вас також можуть зацікавити новини: