Примітивний дрон-"обманка" може коштувати 1,5-2 тис. дол., каже Ігор Луценко / колаж УНІАН, фото - 22 окрема механізована бригада, скриншот

Україна непропорційно мало відповідає на повітряні атаки російських окупантів, котрі відбуваються щоночі, тож ми могли б частково компенсувати це за рахунок використання більшої кількості дронів-"обманок". Про це сказав військовослужбовець, співвзасновник Центру підтримки аеророзвідки Ігор Луценко в ефірі Radio NV.

Відповідаючи на запитання, що потрібно зробити для дезорганізації роботи російської протиповітряної оборони, він висловив думку, що з цим допоможе концепція масового використання дешевих дронів.

"Тим паче, що зараз Росія активно користується такою тактикою. Вона щоночі засилає до нас не тільки десятки справжніх "шахедів", але й десятки хибних цілей, котрі нашу ППО виснажують не гірше, ніж самі "шахеди". І це відбувається вже багато-багато місяців", - зауважив Луценко.

Відео дня

Військовослужбовець підкреслив, що Україна і так непропорційно мало відповідає на повітряні атаки російських окупантів, котрі відбуваються щоночі.

"І ми могли б принаймні частково… компенсувати цю неспівмірність повітряних атак за рахунок того, що ми могли б запускати більше "обманок". "Обманка" може бути не чистою "обманкою", а може просто нести якийсь невеличкий заряд, мати не таке просунуте обладнання, не таку якість виготовлення… Але при цьому все одно не меншим чином, а, можливо, навіть і більшим, спеціально на це направленим, дратувати російське мирне населення щоночі в найбільших містах", - сказав він.

Так, додав Луценко, "немає жодних причин відмовляти собі в тому, щоб робити "приманки", які сягнуть Москви, Санкт-Петербурга чи навіть Казані.

"Дистанція, в принципі, для двигунів внутрішнього згорання - це не проблема. Можна летіти на тисячу кілометрів, долітати в найдальші куточки європейської частини Росії. І таким чином добиватися того ефекту, котрий щодня ми маємо тут в Україні. На жаль. Що люди не сплять, люди хвилюються, тривоги, виснаження. У цю гру варто грати вдвох", - підкреслив військовослужбовець.

За його словами, примітивний дрон-"обманка" за масового виробництва може коштувати 1,5-2 тисячі доларів.

"Ба більше, я вважаю, що окремі компоненти, наприклад, фюзеляж, до такого дрону можна було б запросити виготовляти всіх. Аж до учнів старший класів у школах. Замість уроків праці і патріотичного виховання могли б вчитися робити дрони на прикладі такого дрону", - сказав Луценко і додав, що в цілому це могло б стати таким собі "народним проєктом".

Виробництво дронів в Україні

Як повідомляв УНІАН, за словами міністра оборони України Рустема Умєрова, цього року дрони українського виробництва закрили понад 96% потреб Сил оборони.

Зокрема, у 2024 році українські підприємства виготовили та зібрали понад 1,5 мільйони FPV-дронів (разом з Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації).

Вас також можуть зацікавити новини: