Петро Черник розповів, у яких обсягах виробляє снаряди Росія / ​​​​​​фото ua.depositphotos.com

Російські окупаційні війська мають можливість випускати щонайменше в 5 разів більше артилерійських снарядів, ніж сили оборони України. І причина далеко не в допомозі від союзників Кремля.

Як розповів ефірі "24 каналу" військовий експерт та полковник запасу ЗСУ Петро Черник, Росія завжди була в лідерах за кількістю виробництва снарядів. Частину снарядів, які застосовуються у війні проти України, РФ отримала від своїх партнерів, але вони не спроможні вийти за власні технологічні показники.

Зазначається, що станом на лютий 2022 року в арсеналі Росії було від 15 до 20 мільйонів снарядів 152 та 121 калібру. У той момент як США мали всього 2,5 мільйони боєприпасів 152 калібру.

Відео дня

Ще на початку повномасштабного вторгнення в Україну кількість виготовлених в Росії снарядів оцінювалася на рівні 125-130 тисяч на місяць. У Штатах цей показник ледь сягав 15 тисяч. Америка вийшла на 50 тисяч снарядів лише минулої осені,а 80 тисяч зможе виробляти, можливо, восени 2024-го.  

"Ми усвідомлюємо, настільки це великий потенціал. Плюс, росіяни зуміли наростити до 30% виробництво вибухових речовин й самого заліза. Зараз мені здається, противник стоїть на позначці 150 – 170 тисяч на місяць. Більше не можуть й думаю, що не зможуть, але такий темп витримуватимуть", – додав Черник.

Крім того, патронні заводи у Росії працюють на повну силу. Зазначається, що вибухівка видобувається із целюлози, а целюлоза – з деревини. І за запасом останньої Росія є одним із світових лідерів, тож такі пропорції будуть зберігатися надалі, вважає експерт. 

"Логіка нашої перемоги – комплексний підхід, як найбільше якісної зброї, яка працюватиме інтегровано. Це й артилерія, і РЕБ, і FPV-дрони, і нарешті те, що зміняє правила гри – авіація та далекобійні ракети", – констатував Петро Черник.

Виробництво зброї в Росії

Німецький портал Welt проаналізував чотири ключові сфери російської збройової промисловості і розповів про ситуацію із ракетами, танками, снарядами та дронами в російській армії.

До прикладу, країна-агресорка нарощує виробництво ударних безпілотників типу Shahed-136, які використовує для ударів по Україні. Натомість із виготовленням ракет у Москви є труднощі. Вся справа в тому, що в кожній ракеті, яка виробляється Росією, є від 40 до 50 елементів західного походження.

Вас також можуть зацікавити новини: