Коваленко розповів, скільки російських Су-34 знищено за час війни / фото ua.depositphotos.com

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив Олександр Коваленко каже, що для окупантів 2024 рік розпочався із серйозних втрат в авіації. Українське небо стає для російських літаків ще більш небезпечним.

"За весь час повномасштабної війни в Україні Повітряні сили РФ втратили 25 фронтових бомбардувальників недовинищувачів Су-34. Остання верифікація втрат датована 22 грудня 2023 року. Згідно ж з неверифікованими даними, Повітряні сили РФ втратили за два роки понад 50 Су-34", – наводить його слова видання "Факти".

Зазначається, що перед повномасштабним вторгненням в Україну Росія мала на озброєнні 110 одиниць цих літаків. При цьому боєздатними були менше 100 Су-34. Проте ворог і надалі продовжує їх виробляти. Йдеться про від 10 до 12 літаків на рік – біля 1 на місяць.

Відео дня

"Якщо РФ буде втрачати 2-3 Су-34 на місяць, то компенсувати їх втрати виробництвом буде неможливо, а загальна чисельність йтиме у мінус", – пояснив Коваленко. 

На думку експерта, 2024 рік стане роком витіснення російської авіації з українського неба. Сприятиме цьому, зокрема, надходження винищувачів F-16.

Втрати РФ в авіації

За офіційними даними Генерального штабу Збройних сил України, від початку повномасштабного вторгнення РФ втратила 355 літаків та ще 326 гелікоптерів. 

Примітно, що останнім днями українські військові дедалі частіше "приземляють" ворожі Су-25. Так, 23 травня 110-та окрема механізована бригада повідомила про збиття чергового штурмовика РФ. 

Напередодні Генштаб ЗСУ повідомляв про знищення ворожого штурмовика Су-25 на Покровському напрямку. 

Військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан пояснював, що Су-25 є основним тактичним штурмовиком, який працює вже довготривалий час, близько 40 років. За його словами, Україна має деякі ПЗРК і ЗРК, які можуть діставати Су-25 на гранично малих висотах на більших відстанях. 

Вас також можуть зацікавити новини: