Документ схвалили 152 держави / фото un.org

Учасники Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку в середу, 19 грудня, більшістю голосів прийняли Пакт про біженців.

Документ схвалили 152 держави. П'ять країн - Угорщина, Ізраїль, Польща, Чехія і Сполучені Штати - виступили проти. Ще дванадцять членів ООН утрималися, в їх числі - Австрія, Австралія, Болгарія, Італія та Швейцарія, пише dw.com.

Читайте такожГенасамблея ООН остаточно україни ратифікувала глобальний міграційний пакт

Документ не має юридично зобов'язуючої сили і не порушує суверенітет держав, які беруть участь у пакті, підкреслила президент Генасамблеї ООН Марія Фернанда Еспіноса.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш привітав прийняття міграційного пакту. "Я вірю, що колективна дія заради загального блага є єдиним способом відновити довіру", - підкреслив він.

Сполучені Штати не брали участь у конкретних переговорах з розробки документа. У Німеччині пакт викликав бурхливу дискусію, проте в результаті ФРН проголосувала за його прийняття. У Бельгії наслідком спору про міграційний пакт ООН сталп урядова криза.

Відео: United Nations

10 грудня учасники міжурядової конференції ООН в Марокко підписали Всесвітній пакт про безпечного, упорядкованого та регульованої міграції, який вперше встановив загальносвітові стандарти поводження з трудовими мігрантами. Країни походження, транзитні країни та країни призначення надалі будуть активніше співпрацювати один із одним з метою зниження нелегальної міграції.