этот материал доступен на русском

New York Times: Обама «відірвав голову» екс-прем’єру Італії за небажання стати на бік України

13:31, 13 лютого 2019
Світ
1614 0
Барак Обама і Маттео Ренці / REUTERS

Будучи прем’єр-міністром Італії, Маттео Ренці з усіх сил добивався перемоги на референдумі щодо конституційної реформи. Він навіть поставив на кін свою посаду.

Якось Ренці провів дуже успішний мітинг. Але він дуже здивувався, коли побачив, що показує російський телеканал RT, тісно пов’язаний з Кремлем. Мітинг прихильників Ренці російська пропаганда виставила як «протест проти італійського прем’єр-міністра перед референдумом щодо конституції», пише New York Times.

Читайте такожІталія більше не в центрі уваги США, і Росія поспішає заповнити порожнечу - The New York Times

Політичні опоненти Ренці швидко підхопили цей репортаж. Вони почали активно поширювати російську брехню в соціальних мережах. А тогочасний лідер Італії вирішив висловити своє невдоволення в очі автократу Росії Володимиру Путіну.

«Тобі здається розумним те, що RT часто пише заголовки, які насправді неправдиві? Чому канал повідомляє про протести проти мене, якщо та конкретна площа була заповнена людьми, які підтримують нашу реформу?» - сказав Ренці російському лідеру.

Путін зробив паузу, а потім відповів Ренці: «Маттео, знаєш, те, чим займаються журналісти, не моя справа. Але я подивлюсь, що можна зробити».

Через дві години після розмови російський канал змінив заголовок своєї публікації. Цей епізод екс-прем’єр Італії описав у своїй новій книзі під назвою «Інший шлях, ідеї для Італії завтрашнього дня». Він вказує на те, що ще до виборів президента США в 2016 році у європейських країнах існували підозри проти Росії щодо її втручання у справи Європи.

Читайте такожЯк російські інтернет-тролі "працюють" у Європі

Хоча в ті часи сам Ренці і його команда відкидали всі застереження світових лідерів про те, що Москва намагається впливати на італійську політику. Російські чиновники включно з Путіним теж систематично заперечували це і говорили про готовність співпрацювати з будь-яким лідером Італії, зважаючи на традиційно близькі відносини між країнами.

Заступник головного редактора RT Анна Бєлкіна сказала New York Times, що неправильна подача подій в Італії була «технічною помилкою». І правки були внесені без «зовнішньої вказівки». У своїй книзі Ренці зауважує, що особисто не звинувачує росіян чи іноземне втручання» у своїй доленосній поразці. На його думку, він просто не зміг переконати італійців підтримати конституційну реформу.

Але сам факт того, що Ренці зробив ображений дзвінок в Москву, вказує на те, що він насправді знає про підступ Путіна. Цікаво ще й в те, що задовго до телефонної розмови з російським автократом у 2014 році тогочасний президент США Барак Обама насварив прем’єр-міністра Італії за те, що він був не досить жорстким з Кремлем.

Адміністрація Обами намагалася об’єднати західний фронт, щоб виступити зі спільними санкціями проти Росії для покарання її за порушення територіальної цілісності України. Американський президент поділився своїми міркуваннями на саміті в Уельсі з лідерами Великої Британії, Франції, Німеччини, Італії й Іспанії. Обама сказав, що, вийшовши з кімнати, він був впевнений у готовності Ренці підтримати його. Але повернувшись у Вашингтон, він побачив, як італійський прем’єр почав відступати від домовленостей.

Читайте такожForeign Policy: Життя в Росії стало нестерпним після окупації Криму, але Путіну начхати

Згідно з твердженнями кількох колишніх чиновників адміністрації Обами й італійських урядовців, поінформованих про деталі розмови, президент США грубо вилаяв Ренці, який до того як очолити уряд Італії був мером Флоренції. Американський лідер тоді сказав, що на кін поставлена глобальна політика, а не якісь міські збори у Флоренції.

«Та він йому просто голову відірвав», - сказав виданню колишній чиновник адміністрації Обами.

Після цього Ренці змінив свою позицію щодо санкцій. Вочевидь, йому вдалося відновити повагу Обами за підтримку демократичних ліберальних цінностей. Але, схоже, він сильно розлютив Путіна.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
IноЗМI
телеграм-канал перекладів зарубіжної преси
Читати в Telegram