Радбез ООН не зміг прийняти заяву по Туреччині через розбіжності між США та Єгиптом - ЗМІ

23:35, 16 липня 2016
2506 0

Рада Безпеки ООН не змогла узгодити заяву для преси з реакцією на спробу державного перевороту в Туреччині, яка закликала поважати "демократично обраний уряд" країни.

Фото ukraineun.org

Текст, підготовлений США, не влаштував Єгипет, і за підсумками інтенсивних переговорів делегації так і не змогли прийти до компромісу, повідомило ТАСС дипломатичне джерело в штаб-квартирі ООН.

Читайте такожЕрдоган закликав Обаму видати натхненника перевороту в Туреччині

Американський проект заяви закликав "всі сторони в Туреччині поважати демократично обраний уряд Туреччини, проявити стриманість і уникати насильства або кровопролиття", - сказав співрозмовник агентства. Єгипет запропонував змінити цей пункт на заклик до всіх сторін в Туреччині "поважати демократичні та конституційні принципи та верховенство права, проявити стриманість і уникати будь-якого насильства або кровопролиття". Каїр наполягав, що РБ ООН не має права визначати законність обрання уряду тієї або іншої країни.

Делегація США наполягала, що вважає даний параграф важливим і не вважає можливим прийняття тексту без нього. У підсумку документ був заблокований, так як, згідно з процедурами Радбезу, заяву для преси має бути схвалено консенсусом, повідомляє видання.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter