Чиновник НАТО пояснив .коли Альянс може застосувати 5-ту статтю проти Росії/ колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, скріншот

Одна із країн НАТО може попросити захисту за 5 статтею Північноатлантичного договору через гібридні операції та кібератаки Росії. Як повідомляє "Голос Америки", про це заявив у Вашингтоні високопосадовець альянсу, відповідаючи на питання, якою може бути реакція НАТО на гібридні операції Росії та спроби дестабілізації у Європі.

"У кінцевому підсумку все залежить від того, які дії продовжуватиме вчиняти Росія. Для нас це дуже зрозуміло, ми знаємо, що у сфері кібернетики речі можуть перейти за межі п’ятої статті, так само і гібридні диверсійні операції", - сказав чиновник.

Представник альянсу додав, що, зрештою, захисту у союзників по альянсу може попросити країна, яка потерпає від таких атак. Наразі жодна з членів НАТО цього не робила, додав він.

Відео дня

Тим часом генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час зустрічі із представниками оборонного комплексу наголосив, що під час саміту у Вашингтоні цього тижня будуть оголошені рішення щодо подальшого зміцнення партнерства по всьому світу для досягнення головної мети НАТО — запобігти війні, зберегти мир, забезпечуючи надійне стримування.

Стаття 5 договору Північноатлантичного Союзу передбачає, що напад на одного учасника НАТО є нападом на усіх його членів і викликає відповідь усіх держав-членів Союзу. Рішення щодо застосування 5 статті НАТО ухвалюється після консультацій між учасниками блоку.

НАТО і Росія

Раніше Генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг заявив, що Росія повністю занурена у війну проти України, тому немає безпосередньої загрози нападу на Альянс. 

Водночас, він зазначив, що не можна виключати постійні загрози кібератак, саботажу та різні дії ворожих дій проти союзників НАТО.

Вас також можуть зацікавити новини: