Допомога Україні вигідна для розвитку економіки США / фото president.gov.ua

Сполучені Штати Америки отримують чималу вигоду, надаючи допомогу Україні. 90% всіх коштів, виділених на підтримку, не йдуть до Києва, а залишаються всередині країни.

Про це написали в колонці для Time президент Єльського інституту лідерства СЕО Джеффрі Зонненфельд та науковий директор Інституту Стівен Тіан. Зазначається, що надання військової допомоги Україні дозволило США створити тисячі робочих місць у щонайменше 38 штатах. Це зумовлено тим, що провідні виробники озброєння інвестували мільярди доларів у нові підприємства. 

"Практично всі боєприпаси, на які найбільше покладається Україна, повністю створені в США, починаючи від "Джавелінів", виготовлених в Алабамі, і закінчуючи керованими реактивними системами залпового вогню (GMLRS), виготовленими в Західній Вірджинії, Арканзасі та Техасі. Не кажучи вже про товари меншого розміру, такі як прилади нічного бачення, медичне приладдя та боєприпаси до стрілецької зброї, які виробляються в США. Будь-яка додаткова допомога Україні, ймовірно, тільки ще більше допоможе економіці США", – йдеться у матеріалі. 

Відео дня

Крім того, війна в Україні "перезапустила" НАТО, що зменшило відносний економічний тягар США. Екс-президент Штатів, а зараз і кандидат на цей пост, Дональд Трамп неоднарозово заявляв, що країни Європи роблять недостатній внесок в Альянс.

"До вторгнення Путіна в Україну лише дві європейські країни витрачали більше 2% свого ВВП на оборону. Зараз 11 членів НАТО витрачають на оборону понад 2% свого ВВП, а деякі члени, наприклад Польща, витрачають навіть більше, ніж США, у відсотках від ВВП. Щонайменше шість європейських країн лише минулого року збільшили свої витрати на оборону більш ніж на 10%, у тому числі деякі на 30%", – мовиться у статті.

Не менш важливим фактором називають і те, що російська військова міць була зменшена на 50% без єдиної втрати з боку військових США. Наголошується, що на допомогу Україні було скеровано лише 5% американського оборонного бюджету та менше 1% загальних державних витрат країни. Таку ж суму Вашингтон щорічно, витрачає, наприклад, на програмне забезпечення для урядових установ. Натомість Росія витрачає оборону 40% свого держбюджету.

При цьому тільки за останні п'ять місяців РФ втратила щонайменше пʼяту частину свого військово-морського флоту – за деякими довоєнними оцінками, це був найбільш потужний військово-морський флот у світі. І це незважаючи на те, що в України навіть немає повноцінного військово-морського флоту. 

"Щоб зрозуміти, чому США єдині, хто виграє від допомоги Україні, навіть не потрібно думати про те, що б означало для Центральної Європи – не кажучи вже про Тайвань, і про глобальну економічну кризу – капітуляція перед жорстокими імперськими амбіціями Путіна. (...) Підтримка України – це не просто акт мужності чи навіть милосердя. Підтримка України в наших особистих інтересах, і Америка виграє найбільше від підтримки України", – резюмували автори матеріалу. 

Допомога Україні від США: важливі моменти

Наприкінці жовтня 2023 року президент США Джо Байден подав до Конгресу запит на додаткове фінансування. У тому пакеті передбачалися і кошти на підтримку України – біля 60 млрд доларів. Проте пакет і досі не схвалено через внутрішньополітичні процеси у Штатах.

Варто зазначити, що останній пакет допомоги Пентагон виділяв Україні наприкінці грудня 2023 року. На нову підтримку грошей наразі немає. 

13 лютого 2024 року Сенат США підтримав пакетний законопроект про надання фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму 95 млрд доларів. Наступним кроком стала передача законопроекту на розгляд Палати представників. 

Згодом спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон заявив, що не буде виносити законопроект про допомогу Україні на голосування.

Вас також можуть зацікавити новини: