Аналітик з Польщі пояснив, за якої умови Пекін може допомогти Путіну у війні / фото ua.depositphotos.com

Пекін очікує розвитку у війні проти України, щоб прийняти рішення про військову підтримку Російської Федерації. Для Китаю важливим моментом "є виживання путінізму в Росії, тому що це вигідна їм політична домовленість".

"Якщо росіянам вдасться зберегти свої територіальні досягнення, а тривала війна виснажить ресурси заходу, китайці можуть вважати, що варто ризикнути і допомогти Путіну. Однак, якщо вони вважають, що Росія програє і швидко програє, що загрожує авторитарному правлінню в Росії, вони можуть закликати Путіна списати збитки", – розповів аналітик Центру східних досліджень Михайло Богуш в інтерв'ю польському PAP.

При цьому він зазначив, що офіційний Пекін буде підтримувати Москву до тих пір, поки існує вигідна політична домовленість.

Відео дня

"Обидві сторони вважають, що альтернативи їх альянсу немає, а найбільшою загрозою вони вважають Захід. Комуністична влада КНР не засудила російську агресію проти України і виступає проти санкцій, введених проти Москви. Розвиток подій на полі бою буде мати вирішальне значення, тому швидка і рішуча перемога України була б настільки важлива", - пояснив Богуш.

За його словами, Китай може відмовитися від ідеї постачати зброю Росії через побоювання потрапити "в невдалу авантюру", адже в разі програшу Москви на Пекін обрушаться західні санкції. Крім того, експерт розповів, що на сьогоднішній день немає доказів того, що Китай поставляє зброю Росії, але в країну надходить велика кількість товарів подвійного призначення.

Співпраця Китаю і Росії - що відомо

Відносно недавно в ЗМІ з'явилася інформація що Китай має намір постачати Росії летальне озброєння для війни проти України. У зв'язку з цим Вашингтон і Брюссель попередили Пекін про наслідки, у відповідь на що в МЗС Китаю заявили, що США "не мають права читати лекції".

На думку директора Нацрозвідки США Авріл Хейнс, офіційний Пекін може допомагати Москві, щоб послабити Вашингтон. 

У свою чергу журналісти CNN повідомили, що китайські оборонні компанії авіаційного сектора продовжують співпрацювати з Росією.

Вас також можуть зацікавити новини: