ЗМІ пишуть про підготовку вторгнення Китаю на Тайвань / фото REUTERS

Народно-визвольна армія Китаю планує вторгнення на острів Тайвань на початку червня 2024 року, пише Global Press з посиланням на джерела в Міністерстві оборони Китаю та агентстві Сіньхуа.

Вказується, що китайські військові почали навчання навколо всього Тайваню, включно з островами Кіньмень і Доньінь. При цьому опубліковано відео, на якому берегова охорона Тайваню попереджає ВМС Китаю змінити курс.

"China 548, це патрульний корабель берегової охорони Республіки Китай, Yilan. Ваші дії серйозно підірвуть мир і стабільність у Тайванській протоці. Це збільшить ймовірність інцидентів і ризик безпеки. Будь ласка, змініть свій напрямок. Якщо ви вирішите увійти, ми вживемо заходів, щоб відштовхнути вас", - йдеться у відповідному попередженні.

Відео дня

Крім того, представник МЗС Китаю Ван Веньбінь, коментуючи навчання, назвав їх "серйозним попередженням":

"Сили незалежності Тайваню залишаться з розбитими головами і в крові після зіткнення з великим... починанням Китаю досягти повного об'єднання".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що 23 травня Китай розпочав широкомасштабні військові навчання навколо Тайваню, які він назвав "покаранням" за "сепаратистські акти".

Зазначалося, що в рамках навчань десятки китайських винищувачів з бойовими боєприпасами здійснили імітаційні удари по "важливим військовим цілям" умовного "ворога" поряд з есмінцями, фрегатами і ракетними катерами. Ці навчання передбачають оточення Тайваню.

Вас також можуть зацікавити новини: