Наслідки дій КНДР у містах Південної Кореї / колаж УНІАН, фото Raphael Rashid (соцмережа X)

Корейська Народно-Демократична Республіка запустила сотні повітряних куль, наповнених різними відходами, зокрема фекаліями, на територію Південної Кореї. Як повідомляє The Washington Post, КНДР це робить, щоб знущатися з Півдня.

За словами південнокорейської влади, повітряні кулі наповнені сміттям і "нечистотами" і це стало реакцією у відповідь на повітряні кулі з листівками, які раніше були запущені з території Республіки Корея у бік КНДР.

Зокрема, 29 травня військові Сеула заявили, що Північна Корея запустила близько 260 повітряних куль, завантажених сміттям та іншими відходами через кордон у бік Південної Кореї.

"Це пряма реакція на антипхеньянські листівки, які надходять туди з Півдня. Повітряні кулі почали приземлятися у вівторок увечері. Об'єднаний комітет начальників штабів Півдня розіслав жителям повідомлення, попереджаючи їх не вступати в контакт із повітряними кулями та повідомляти про них поліцію чи військових", - йдеться у статті.

За даними JCS, деякі з повітряних куль досягли південно-східної частини країни.

"Ці дії Північної Кореї є явними порушеннями міжнародного права і серйозно загрожують безпеці наших громадян", - йдеться у заяві JCS.

У JCS повідомили, що на повітряних кулях було сміття, у тому числі пластикові пляшки та батареї, а також те, що вони назвали "брудом". Південнокорейське інформаційне агентство Yonhap повідомило, що у повітряній кулі, що приземлилася на будівлю ресторану в Тондучеоні, був мішок із гноєм.

Військові також заявили, що відповідальність за збитки, завдані повітряними кулями, лежить виключно на Північній Кореї, і що Північну сторону попереджено про необхідність "припинити ці нелюдські та огидні дії".

За даними The Washington Post, раніше, 26 травня, КНДР заявила, що вживе заходів "око за око", розкидавши через кордон "купки макулатури та бруду".

"[Південна Корея] безпосередньо випробує, скільки зусиль потрібно їх усунення. Коли наш національний суверенітет, безпека та інтереси будуть порушені, ми негайно вживемо заходів", - заявила Північна Корея.

Як уточнюється, південнокорейські активісти, зокрема перебіжчики з КНДР, уже багато років відправляють на Північ повітряні кулі. У 2022 році група активістів заявила, що відправила мільйон пропагандистських листівок за допомогою повітряних куль, попри закон, що криміналізує подібні дії. Суть у тому, що у 2020 році Південна Корея ухвалила закон, згідно з яким відправка рекламних брошур та цінних предметів на Північ без дозволу уряду карається тюремним ув'язненням на строк до трьох років. Проте у 2023 році Конституційний суд скасував цей закон.

Зазначається, що у 2016 році відправлені з Півночі повітряні кулі пошкодили автомобіль та дах будинку.

Останні новини Північної Кореї

Як повідомляв УНІАН, ракета, запущена Північною Кореєю для розгортання другого супутника-шпигуна країни, вибухнула незабаром після запуску. Це стало невдачею для Пхеньяна, котрий сподівався розмістити супутники для спостереження за США та Південною Кореєю.

За даними The Washington Times, невдалий запуск стався за кілька годин після того, як лідери Південної Кореї, Китаю та Японії зустрілися в Сеулі на своїй першій тристоронній зустрічі за більш ніж чотири роки.

Для Північної Кореї вкрай незвичайно робити провокаційні дії, коли Китай, її головний союзник та економічний трубопровід бере участь у дипломатії високого рівня в регіоні. Запуск викликав невдоволення сусідів КНДР, оскільки ООН забороняє їй проводити будь-які такі запуски, розглядаючи їх як прикриття для випробувань ракетних технологій великої дальності.

Вас також можуть зацікавити новини: