
Перед Німеччиною, зокрема перед канцлером Фрідріхом Мерцом, стоїть проста, але принципова дилема: надати Україні достатню військову допомогу для ефективного спротиву Росії або фактично капітулювати перед вимогами Кремля. Таку думку на шпальтах видання BILD висловив військовий оглядач Юліан Рьопке.
Він нагадав, що майже щоночі Росія випускають по Україні величезну кількість дронів і ракет. Так, у п'ятницю, 4 липня, була найпотужніша за весь час війни атака по Києву. Крім того, російські війська наступають у кількох українських областях, а російський диктатор Володимир Путін не приховує, що хоче повністю загарбати Україну.
"Наша військова реакція на все це, особливо після того, як США фактично вийшли із гри, повинна викликати у Кремлі напади сміху", - вважає Рьопке.
Він зауважив, що "поки в Росії перебудовують усю економіку і суспільство на військові рейки, уряд Німеччини продовжує вірити, що російську агресію можна стримати трохи більшою підтримкою тут і кількома мільйонами євро там".
"Гірка правда в тому, що рівень підтримки з боку Німеччини, як і Європи в цілому, не зупинить війну, а лише продовжить її. З усіма жахливими наслідками для українського цивільного населення, які ми спостерігаємо зараз", - констатував аналітик.
Саме тому, на його думку, перед Мерцом та іншими західними лідерами стоїть простий вибір: дати нарешті Україні можливість ефективно відбивати російську агресію чи капітулювати перед кремлівським диктатором.
"Насправді вибір не такий уже й складний. Німеччина витрачає на оборону України всього 0,2% свого ВВП. Якби це був хоча б 1%, ми могли б повністю компенсувати втрату підтримки США. Якби до цього приєднались і інші країни Європи, в Росії не лишилось би найменшого шансу, і терор швидко закінчився б", - стверджує Рьопке.
Насамкінець він ставить запитання: чому між політичними заявами і реальними діями Німеччини щодо України така прірва, мовляв, вибір же простий - боротися чи капітулювати.
Допомога Німеччини Україні
Як повідомляв раніше УНІАН, Німеччина хоче купити Patriot і ракети для України і веде зі США переговори про це. За словами речника німецького уряду Стефана Корнеліуса, існують "різні способи" задоволення потреб України в протиповітряній обороні. Він підтвердив, "що з цього питання справді ведуться інтенсивні дискусії".
Також нещодавно стало відомо, що Німеччина профінансує виробництво 500 далекобійних дронів для України ипу Ан-196 "Лютий". За даними ЗМІ, представники уряду Німеччини підписали відповідний договір. Джерела в силових структурах Німеччини розповіли журналістам, що найближчими місяцями дрони вже будуть готові до використання. Очікується, що Україна зможе завдавати ними ударів по цілях углиб території РФ.
Крім того, стало відомо, BILD опублікував список зброї, яку нібито Україна просить у німецькому уряду. У ньому - засоби протиповітряної оборони, захищені транспортні засоби та засоби радіоелектронної боротьби.