Інвестиції спрямовані на усунення головних прогалин у європейському оборонному потенціалі / Колаж УНІАН, фото - 14 бригада оперативного призначення ім. Івана Богуна НГУ "Червона Калина", ua.depositphotos.com

Єврокомісія інвестує 910 мільйонів євро у 62 проєкти в рамках програми Європейського оборонного фонду. У них уперше зможуть брати участь українські оборонні підприємства. Про це повідомляє пресслужба Єврокомісії.

Зазначається, що інвестиції будуть спрямовані на усунення головних прогалин у європейському оборонному потенціалі. Зокрема, в Єврокомісії згадали сферу мобільності військ і захист від дронів.

На конкурс було подано майже 300 заявок. До відібраних проєктів увійшов український Small UAS, спрямований на розробку новітніх аеросистем, які керуються за допомогою штучного інтелекту.

Відео дня

"Посилення співпраці між оборонними підприємствами України та Європи ґрунтується на зусиллях Бюро ЄС з інновацій в оборонній сфері в Києві, спрямованих на налагодження тісніших зв'язків і подальшу інтеграцію України в європейську оборонну промислову базу, що сприятиме зміцненню спільних цілей у сфері безпеки й інновацій", - сказано в повідомленні.

Дев'ять проєктів будуть присвячені створенню інноваційних технологій, включно з METASTEALTH, у рамках якого буде створено стелс-матеріали нового покоління. Заявлено і проєкт ENGRTII, який об'єднує понад 45 промислових компаній і наукових центрів для розробки європейського вертолітного апарату наступного покоління. Його планують створити до 2030 року.

Було відібрано і засекречений проєкт із протидії гіперзвуковим глайдерним літальним апаратам із бюджетом у 78 мільйонів євро. Фінансування отримали і великі проєкти в інших категоріях, як-от захист від зброї масового ураження і захист солдатів.

У Єврокомісії наголосили, що інвестиції Європейського оборонного фонду спрямовані на розвиток європейської оборонної промисловості відповідно до плану Єврокомісії з переозброєння до 2030 року і "Білої книги з оборони".

Яка країна має очолити переозброєння Європи

Раніше європейський комісар з питань оборони і космосу Андрюс Кубілюс заявив, що Швеція повинна взяти на себе лідерство в розвитку оборонного потенціалу Європи. Цю заяву він зробив після відвідин виробництва боєприпасів і заводу шведської компанії Saab.

"Швеція має дуже сильну оборонну промисловість і проводить масштабне переозброєння, тому вона є хорошим прикладом для інших країн-членів... У нас мало часу на розвиток нашої обороноздатності. Розвідувальні служби країн ЄС прогнозують, що Росія може випробувати статтю 5 НАТО до 2030 року", - сказав Кубілюс.

Вас також можуть зацікавити новини: