У Бундестазі підкреслили важливість врегулювання ситуації, що склалася ненасильницькими методами / фото REUTERS

Очільник бундестагу Вольфганг Шойбле закликав владу Білорусі припинити застосування сили проти учасників мирних протестів.

Про це він заявив в інтерв'ю Deutsche Welle.

«Коли диктатору приходить кінець, найкраще знайти спосіб відмовитися від подальшого насильства», - сказав Шойбле, додавши, що для нього є «очевидним, що режиму в Білорусі прийшов кінець».

За його словами, у свою чергу Європа повинна з усією чіткістю продемонструвати, що використовує всі свої можливості для того, щоб наполягати на дотриманні прав людини, демократії та відмови від насильства.

«При цьому європейці не прагнуть до переділу сфер впливу, а усвідомлюють свою відповідальність - в тому числі за своїх сусідів», - пояснив німецький політик.

Він наголосив на важливості врегулювання ситуації, що склалася, ненасильницькими методами.

«Для диктатора в Білорусі було б розумним, нарешті, усвідомити, що кадри з демонстрацій - в тому числі тих, які він спробував організувати, - говорять самі за себе», - додав Шойбле.

Вибори і протести в Білорусі

  • 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори.
  • Згідно з офіційними даними ЦВК, Олександр Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його головний опонент Світлана Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менш як 2%.
  • Тисячі жителів Білорусі, незгодні з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулися зіткнення із силовиками.

Читайте такожЛукашенко підтвердив, що кинув на протестувальників спецпризначенців Збройних сил

  • З 9 серпня, за даними МВС Білорусі, в різних містах країни були затримані близько 7 тисяч учасників акцій. 13 серпня ввечері затриманих стали випускати з ізоляторів.
  • За даними правозахисників, під час вуличних акцій у Білорусі внаслідок дій силовиків загинули не менше п'яти осіб, ще семеро перебувають у критичному стані в реанімації, близько 200-300 затриманих правозахисники вважають політв'язнями.
  • Лукашенко неодноразово заявляв, що ситуацію в Білорусі розхитують ззовні. Він провів телефонні розмови з президентом РФ Володимиром Путіним. За їх підсумками в Кремлі висловили готовність надати "сприяння у вирішенні проблем" в Білорусі.
  • 14 серпня в Євросоюзі заявили про невизнання результатів президентських виборів в Білорусі і про початок роботи над введенням санкцій за фальсифікацію виборів і насильство стосовно протестуючих.
  • Сьогодні, 18 серпня, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс не становить загрози для Білорусі і не нарощує сили поблизу білоруських кордонів.