
Україна може вступити до НАТО, навіть якщо не поверне всю свою територію, окуповану Росією, заявив у понеділок президент Чехії Петр Павел.
"Я не думаю, що повне відновлення контролю над усією територією є обов'язковою умовою", - сказав Павел чеській газеті Novinky.
"Якщо буде демаркація, навіть адміністративний кордон, то ми можемо вважати цей адміністративний кордон тимчасовим і прийняти Україну в НАТО на території, яку вона контролюватиме на той час", - додав він.
Колишній генерал НАТО навів як приклад Західну Німеччину, яка приєдналася до НАТО в 1955 році, перш ніж об'єднатися з радянським сателітом Східною Німеччиною в 1990 році, як приклад приєднання окупованої території до військового альянсу.
"Хоча частина Німеччини була окупована Радянським Союзом... інша частина була прийнята в НАТО. Тому я думаю, що є як технічне, так і юридичне рішення, яке дає змогу Україні вступити в НАТО, не вступаючи в конфлікт із Російською Федерацією", - сказав Павло.
Війна в Україні - ситуація на фронті
У той час як повномасштабне вторгнення Росії на Україну триває, Москва, як і раніше, контролює близько 20 відсотків української території. Київ повернув собі частину земель, захоплених російськими військами в перші дні вторгнення 2022 року, але домігся повільніших успіхів, витісняючи сили Москви зі сходу країни.
Ситуація на Східному напрямку залишається досить складною, тривають цілодобові ворожі штурми. Про це сказав прес-офіцер 26-ї артилерійської бригади Олег Калашников.
Він зазначив, що в районі міста Торецьк перебуває не менше 20 тисяч російських окупантів, які беруть участь в активних бойових діях.