Євген Пригожин (ліворуч) і Володимир Путін / REUTERS

Російський олігарх Євген Пригожин, відомий як "кухар Путіна" і власник "Групи Вагнера", все більше конфліктує з російськими елітами – не тільки з Міноборони РФ, але навіть з чиновниками Адміністрації президента і старими пітерськими друзями Володимира Путіна. Про це пише видання "Важливі історії".

Видання нагадало, що деякий час тому в мережі широко розійшлося відео, на якому "злодій в законі" розповів про тюремне минуле Пригожина. Зокрема чоловік на відео заявив, що "кухар Путіна" в ті часи входив до найнижчої касти ув'язнених, які надають сексуальні послуги іншим ув'язненим.

"Невідомо, правдиве поширене відео чи хибне. Але воно явно зроблено для того, щоб підірвати авторитет Пригожина і ускладнити набір ув'язнених в його приватну військову компанію для відправки на війну в Україну", – зазначає видання.

Відео дня

За словами авторів статті, їм невідомий замовник цього компромату, але ясно, що Пригожин налаштував проти себе багатьох впливових людей в Росії. 

Так, видання стверджує, що "кухар Путіна" знаходиться в непростих відносинах зі старими друзями російського президента. У цьому контексті згаданий основний власник петербурзького банку "Росія" Юрій Ковальчук.

Відзначається, що пригожинська "група Вагнера" дуже знадобилася на фронті в Україні, а сам Пригожин почав втручатися в політику, відчувши свою збільшену значимість.

"Для старих пітерців це неприйнятно, вони не можуть дозволити людині з кримінальним минулим грати з ними на одному полі", – пише видання. 

Втім, джерела з оточення Ковальчука спростовують конфлікт і причетність до поширення компрометуючого ролика.

Також видання стверджує, що у Пригожина виник конфлікт з першим заступником голови Адміністрації президента РФ Сергієм Кирієнко. Причиною названо вторгнення Пригожина в сферу відповідальності цієї структури – спроби впливати на призначення і відставки чиновників, зокрема губернатора петербурга Олександра Бєглова, з яким у "кухаря Путіна" давній публічний конфлікт.

"Пригожин, як самостійний гравець з його близькістю до президента і медійним ресурсом, викликає стурбованість адміністрації, оскільки вона не може контролювати ні його самого, ні його медіа", – пише видання.

Що стосується конфлікту з міністром оборони Сергієм Шойгу і його генералами, то у Пригожина з ними "давно йде інформаційна війна". 

"Конфлікти Пригожина з керівництвом Міноборони пов'язані не тільки з помилковими, як він іноді вважає, наказами і провальними військовими діями. Але і з тим, що його бійців не постачають всім необхідним", – зазначають автори статті.

Нарешті, напружені відносини Пригожина з ФСБ склалися через те, що цю структуру зобов'язали допомагати у вербуванні ув'язнених для "групи Вагнера". 

"Відправка озброєних в'язнів на війну в Україну з упором на бандитів і вбивць, а також з радикальними напуттями "вбивати", "катувати" і "хоч горло перерізати" — не той підхід, який влаштовує ФСБ", – пише видання. 

Бойовики "групи Вагнера" на фронті в Україні

За твердженням самого Пригожина, найманці з його "групи Вагнера" брали участь у війні проти України з травня 2014 року. З початком повномасштабного вторгнення у 2022 році до лав "вагнерівців" стали активно вербувати в'язнів з російських в'язниць.

Примітно, що Пригожин особисто їздив по колоніях і рекламував службу в його так званій "ПВК". Потенційним найманцям він обіцяв великі гроші і помилування.

Хоча Пригожину вдалося створити публічний образ "вагнерівців" як найбільш боєздатної сили в Росії, на практиці ніяких істотних успіхів "група Вагнера" на війні в Україні не показала. Зате вона прославилася повною зневагою до життя своїх солдатів і найвищим рівнем втрат.

Вас також можуть зацікавити новини: