Четвер,
20 жовтня 2016

Наші спільноти

США збільшили масштаби стеження за Росією до максимуму з часів холодної війни

Американська розвідка збільшила масштаби стеження за Росією до максимуму з часів холодної війни.

tsn.ua
США збільшили масштаби стеження за Росією / tsn.ua

Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на джерела в уряді, передає Медуза.

Як пише газета, спецслужби, які в останні роки сконцентрувалися на боротьбі з тероризмом і роботи в зоні ведення США бойових дій, знову перевели частину ресурсів на російський напрямок. Мова йде, зокрема, про роботу співробітників ЦРУ під прикриттям, кібершпигунстві та супутниковому стеженні.

Мільйони телефонів на прослуховування: ЗМІ розповіли про стеження спецслужб РФ після анексії Криму

Співрозмовники видання відзначають, що мова про шпигунство в масштабах часів холодної війни не йде. Якщо на стеження за СРСР могло бути виділено до 40 відсотків всіх ресурсів, то зараз це близько 10 відсотків, причому за останні два роки частка зросла.

Необхідність у збільшенні масштабів стеження обумовлена тим, що Росія застала США зненацька зовнішньополітичними діями останніх двох років, спрямованими на утвердження своєї ролі в світі, в тому числі анексією Криму, вступом у війну в Сирії, а також можливою організацією кібератак, пише газета.

У Швеції працюють близько десяти "російських шпигунів" під дипломатичним прикриттям - спецслужби

Крім того, незважаючи на різницю в бюджеті, РФ виділяє на розвідку проти США більше людських ресурсів. Кількість співробітників російських спецслужб в США оцінюється в «150 осіб або більше», тоді як в американських РФ — у кілька десятків. Кількість співробітників, що спеціалізуються на Росії, знизилася спершу після розпаду СРСР, а потім і після терактів 11 вересня, коли ресурси були спрямовані на боротьбу з тероризмом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також

Новини світу

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку