Середа,
26 жовтня 2016

Наші спільноти

Катастрофа Ту-154М під Смоленськом: Варшава вирішила розсекретити документи щодо катастрофи літака Качинського

Глава Міноборони Польщі Антоні Мацеревич заявив, що прийняв рішення розсекретити "десятки тисяч сторінок" архівних матеріалів, що стосуються авіакатастрофи під Смоленськом, в якій в 2010 році загинув президент Польщі Лех Качинський.

REUTERS
REUTERS

Мацеревич зазначив, що за необхідності буде відкрито доступ до оригіналів документів. За його словами, це необхідно для представлення громадськості об'єктивного ходу подій, а також рішень, прийнятих їхніми попередниками, повідомляє РБК.

Катастрофа Ту-154М під Смоленськом була метою Москви – міноборони Польщі

«Я прийняв рішення розсекретити і представити суспільству матеріали, що стосуються смоленської катастрофи», — заявив Мацеревич на прес-конференції в четвер.

Мацеревич додав, що метою роботи комісії є виявлення ходу подій без визначення винних. Міністр також повторив свої звинувачення на адресу колишньої комісії з розслідування.

За словами Мацеревича, раніше влада «приховували ключові документи», в тому числі про останні етапи польоту Ту-154М, і «дезінформували суспільство». Аналіз, в якому взяли участь провідні експерти, виявив численні факти фальсифікацій даних в звіті про катастрофу президентського літака під Смоленськом у 2010 році.

Нагадаємо, польський урядовий літак Ту-154 з 96 високопоставленими урядовцями на борту розбився під час заходу на посадку на військовому аеродромі в російському Смоленську. Звідти польська делегація планувала відправитися на заходи до 70-ї річниці Катинської трагедії. Серед загиблих були президент Польщі Лех Качинський з дружиною.

Польська та російська комісії авіаційних експертів називали основною причиною катастрофи помилку пілотів. Прихильники польської партії "Закон і справедливість" (PiS), співзасновником якої був Лех Качинський переконані, що катастрофа стала наслідком організованого замаху на життя польського президента.

У цьому році Польща відновила розслідування катастрофи.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також

Новини світу

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку