Експерти пояснили, що заняття йогою можуть дати вашому тілу та розуму / фото ua.depositphotos.com

Йога - стародавня практика, а радше навіть "філософія тіла та розуму", яку вивчають люди понад 5 000 років. Заняття йогою допомагають збільшити гнучкість м'язів тіла, допомогти сконцентруватися. Тож не дивно, що упродовж століть її популярність лише зростає, пише Independent.

Водночас майстри-йоги, популярні приватні викладачі цієї практики наголошують: згадані переваги - не все, що можуть подарувати вам щоденні тренування йоги. Шарлотта Тауненд, засновниця студії Wylder, стверджує, що йога вчить наше тіло підтримувати баланс, усвідомлювати теперішність моменту: 

"Балансуючі пози в йозі призводять до зміцнення дрібних м'язів у суглобах, тим самим зменшуючи ймовірність травм. Інверсії (пози, де серце знаходиться вище тіла, наприклад, стійка на плечах, ноги на стіні, собака вниз) також мають чудові переваги для тіла. Вони не тільки заспокоюють нервову систему, але й покращують лімфодренаж, покращують кровообіг і збільшують приплив крові до шкіри обличчя".

Відео дня

Водночас засновниця Soul Sanctuary Кет Меффан каже, хоча люди більш схильні класифікувати йогу як фізичну активність, ця практика вміє заряджати тіло людини енергією, заспокоювати нервову систему, по-справжньому трансформувати зсередини. "Йога вчить нас сповільнюватися і створювати простір у нашому напруженому житті", - стверджує вона.

Дисципліна також може допомогти зменшити тривожність за рахунок виконання спеціальних вправ на дихання, заявляє тренер. За її словами, йога робить її відкритішою до світу, позбавляє відчуття осуду та сорому. 

Чи корисна йога для схуднення та чим вона відрізняється від пілатесу?

Насичені заняття йогою можуть допомогти спалювати калорії, одночасно тонізуючи і збільшуючи м'язову масу, стверджують майстри йоги. Водночас деякі люди не бачать різниці між пілатесом та йогою, стверджуючи, що в обох варіантах - це комплекс вправ з низьким рівнем навантаження. Однак наставники йоги з цим не погоджуються. За їх словами, йога - це стародавня цілісна дисципліна, яка заохочує "злиття" розуму, тіла і духу. Водночас пілатес був розроблений німецько-американським гімнастом в середині 19-го століття для розвитку сили м'язів і м'язового балансу. Єдина схожість між ними полягає в тому, що ці техніки навчають вас правильно дихати та допомагають боротися зі стресом і тривогою, розвивають гнучкість, погоджуються тренери.

Як почати займатися йогою

За словами Тауненд, йога - дисципліна для всіх. Не потрібно мати розвинуту гнучкість тіла чи якісь інші фізичні характеристики, щоб почати займатися. "Для початку я рекомендую займатися по годині один-два рази на тиждень на додаток до інших форм руху", - радить вчитель.

Тауненд вважає, що очні заняття є більш корисними, оскільки викладачі можуть допомогти з вирівнюванням і запропонувати модифікації, але YouTube також є чудовим варіантом, щоб почати заняття йогою.

"Почніть з основ і повільно нарощуйте практику. З послідовністю і терпінням тіло почне відкриватися і з легкістю приймати нові пози і переходи", - каже вона.

За словами тренера, все, що вам треба для йоги - це зручний килим, поролонові валики для додаткової підтримки у складніших позах і мішечки з піском для збільшення ваги й опору при розтяжці. Два останні інвентарі знадобляться, якщо ви підете на просунуті рівні йоги. Для новачків вистачить лише килимка та зручного спортивного одягу. 

Скільки робити кроків за день - що каже фізіолог

Люди звикли до думки, що вдень треба робити хоча б 10 000 кроків для підтримки фізичної активності. Однак фізіологиня Гізер Мілтон заперечила це твердження. За її словами, важливо в день виконувати 30-хвилинну помірну активність. Тобто, йдеться про прогулянку швидким кроком. Норма у 10 тисяч кроків - дуже узагальнена, адже у кожної людини різний темп руху. За словами Мілтон, не слід концентруватися на цифрах - важливо бути рухливими.

Вас також можуть зацікавити новини: