
Яблучний о цет містить оцтову кислоту і її антимікробні властивості роблять оцет ефективним фунгіцидом - за умови, що ви правильно підберете пропорції розведення. Про це йдеться у статті на сайті marthastewart.com.
Експертка із садівництва та телиць Люсі Бредлі розповіла, що використовує оцет уже багато років для відлякування шкідників і боротьби з хворобами. Але важливо розбавити робочий розчин до правильної концентрації, щоб не нашкодити ґрунту та рослинам.
За словами Бреді, оцет може виступати ефективним фунгіцидом проти борошнистої роси, чорної плямистості та альтернаріозу. Для профілактики обприскувати рослини можна щотижня розчином з 2 ст. ложок яблучного оцту на 5 літрів води. Якщо будь-яка рослина вже уражена грибковим захворюванням, тією ж борошнистою росою, то потрібно зробити міцніший розчин - 4 ст. ложки на 5 літрів води.
На трояндах боротися з борошнистою росою важко. Але й тут допоможе яблучний оцет. Можна змішати 3 ст. ложки оцту на 5 літрів і таким розчином кропити хворі троянди щодня.

Яблучний оцет відлякує і шкідників - попелицю і мурах. Готується концентрований розчин з однієї частини оцту і двох частин води. Можна додати кілька крапель мийного засобу. І таким розчином потрібно окропити землю навколо рослин, на яких з'явилася попелиця. Однак, не можна потрапляти на листя, оскільки воно згорить від кислоти. Крім того, потрібно стежити, щоб занадто багато розчину не потрапляло і в ґрунт.
Також оцет годиться для боротьби зі слимаками. Можна обприскати скупчення слимаків чистим оцтом або навпіл з водою, і це призведе до їхнього зневоднення і загибелі. Тільки потрібно бути акуратним, щоб не потрапити на рослини.
У яблучного оцту є ще одна корисна властивість. Він може допомогти позбутися іржі на садових інструментах. У воді, розведеній з оцтом навпіл, інструменти можна залишити на ніч, а вранці легко відчистити іржу.
Також чистий оцет допоможе продезінфікувати секатор або ножиці. Садівник рекомендує використовувати його під час зрізу квітів або овочів, щоб не передавати хвороби від однієї рослини іншій.
Незвичайне добриво сподобається томатам
Обприскувати по листу і підгодовувати під корінь помідори можна молочною сироваткою. Вона багата на поживні речовини, необхідні рослинам для активного росту. Також вона допомагає швидше засвоювати елементи з інших добрив, а бактерії, що містяться в сироватці, відновлюють корисну мікрофлору ґрунту.