Домашні собаки згубно впливають на дику природу / УНИАН

Згідно з оцінками вчених, домашні собаки доклалися до зникнення майже десятка видів птахів і тварин. Вони посідають третю сходинку серед найгірших пов’язаних з людиною хижаків. Гірше собак лише коти і щури.

Вважається, що зараз собаки загрожують майже 200 видам по всьому світі. І деякі з них в критичній небезпеці зникнення, пише BBC. Однак, до цього часу впливу на дику природу з боку бродячих собак і улюбленців з вільним пересуванням ніхто не приділяв уваги.

Читайте такожУ Чорнобилі врятували собаку, який опинився на даху величезного саркофагу ЧАЕС (відео)

Як з’ясували нещодавно дослідники в Чилі, насправді власники домашніх собак не дуже переймаються тим, який вплив їхні чотирилапі друзі мають на дику природу. Вони дозволяли їм вільно бігати куди заманеться.

«Була задокументована хижа поведінка і атаки з боку собак проти значної кількості видів наземних ссавців у Чилі. Зокрема, вони нападають на представників трьох споріднених видів і три види оленів», - сказав автор чилійського дослідження Едуардо Сільва-Родрігез.

Згідно з оцінками, у світі живе близько мільярда собак. І їхній статус варіюється від здичавілих до вільно бродячих і повністю залежних від людей. Насправді немає точної оцінки, скільки у світі існує бродячих собак. Але захисники дикої природи кажуть, що їхня кількість дедалі більше зростає.

«Це проблема, яка заслуговує занепокоєння. Популяція собак зростає разом з кількістю людей. І проблема може погіршитися», - сказав голова підрозділу щодо видів під загрозою зникнення IUCN П’єро Геновесі.

За словами вчених, існує п’ять напрямків впливу собак на дику природу. Вони стають хижими і вбивають диких тварин, порушують екосистему, передають хвороби диким тваринам і конкурують з ними у боротьбі за здобич, а також спарюються зі спорідненими видами.

Читайте такожНа Кінбурнській косі для гніздування рідкісних та зникаючих видів птахів збудовано штучний острів

«Ми розставили відео-пастки і виявили, що собаки лазять нори, де рисі тримають здобич, яку вони вбили. Наше відео доводить, що собаки з’їдать туші впольованих тварин», - сказала вчений з Ягеллонського університету Польщі Ізабела Вєрбовська.

«Ми також виявили, що рись стає дуже стривоженою, коли виявляє, що інший хижах лазить у її нору і їсть здобич», - додала вона.

Дослідження також показали, що собаки стоять за винищенням принаймні 8 видів включно з новозеландською перепелицею.