REUTERS

Пожежі в лісах Амазонки «надзвичайно тривожні» для систем підтримки життя на планеті. Про це сказала голова відділу ООН з біологічного різноманіття, закликавши країни, компанії й споживачів збудувати нові відносини з природою.

Як пише The Guardian, виконавчий директор Конвенції ООН з біологічного різноманіття Крістіна Паска Палмер наголосила, що знищення найбільшого тропічного лісу у світі стало похмурим нагадуванням про необхідність свіжого підходу для стабілізації клімату. Потрібно не дозволити екосистемам скотитися до точки неповернення, що буде мати страшні наслідки для людства.

«Амазонські пожежі вказали на те, що ми постали перед дуже серйозною кризою», - сказала вона The Guardian.

Відео дня

Читайте такожПрезидент Бразилії відмовився від допомоги G7 в гасінні пожеж в Амазонії

«Але йдеться не лише про ліси Амазонки. Ми також стривожені тим, що відбувається в інших лісах й екосистемах, з широкою й швидкою деградацією природи. Ризик в тому, що ми рухаємося до поворотного моменту, після якого, як стверджують вчені, почнеться каскадний крах природних систем», - пояснила Палмер.

Глобальна кліматична криза дедалі більше тривожить міжнародну політику. Винищення лісів Амазонки було на порядку денному нещодавньої зустрічі G7 у Франції. У вересні світові лідери зберуться в Нью-Йорку на саміт кліматичної дії. Наступного року вони планують зустрітися знову на саміт, присвячений природі.