Міністри екології G7 прийняли програму боротьби із забрудненням океану пластиком

17:15, 16 травня 2016
Екологія
149 0

Міністри екології "сімки" прийняли програму боротьби з забрудненням світового океану пластиковими відходами.

REUTERS

Про це повідомляє ТАСС.

"Забруднення пластиком стало реальною небезпекою для морського біологічного життя", - наголошується в документі наради, що проходить в даний час в японському місті Тояма. Зустріч міністрів екології Великобританії, Італії, Канади, США, Франції, ФРН і Японії проводиться в рамках підготовки до саміту "сімки", який відбудеться 26-27 травня в японському національному парку Ісе-Сіма.

Читайте такожЯкутські коні пристосувалися до сибірських холодів всього за 600 років - генетики

Міністри висловили особливу стурбованість у зв'язку з проблемою так званого мікропластика. Це частинки пластикових пакетів і упаковок, які в морі під впливом ультрафіолету і хвиль роздрібнюють до розміру менше 5 мм у діаметрі. На думку експертів, таке сміття в наростаючій кількості присутнє в світовому океані, погрожуючи його екології. Існує небезпека зникнення багатьох морських організмів, які беруть мікропластик за корм і масово гинуть від його поїдання.

Прийнята програма передбачає розробку заходів по збору пластикових відходів до того, як вони роздрібняться в океані. Планується також у співпраці з міжнародними організаціями активізувати просвітницьку роботу в країнах, які стають останнім часом все більш серйозним джерелом забруднення світового океану пластиком.

Нарада міністрів екології "сімки" завершиться прийняттям підсумкової спільної заяви.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter