Окремі види риб в річках України на межі зникнення: іхтіологиня розповіла, які саме

Через зміни клімату та порушення гідрологічного режиму з українських водойм зникають звичні для України види риб. Найбільше страждають види, які потребують швидкої течії та високого вмісту кисню у воді. Про це іхтіологиня Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України Юлія Куцоконь розповіла в коментарі сайту Телеграф.

Вона зазначила, що найгірша ситуація з рибами-реофілами у равнинній частині України. Таким рибам потрібні річки зі швидкою течією, де багато кисню. Це ялець, підуст, білизна (жерех) та інші види риб. Серед таких видів найкраще себе почуває популяція головня. А ось занесеної до Червної книги риби підуст в басейні Дніпра вже майже немає, зазначила Юлія Куцоконь.

Риби, які можуть жити у річках без швидкої течії, поки що не відчувають таких загроз. Це звичні усім щука, окунь, судак, сазан, карась та лящ. Але вона зазначає, що й цим рибам може загрожувати небезпека і ситуація залежить від конкретних обставин. 

Відео дня

"В кожному конкретному випадку залежить від особливостей і водойми і виду", - додала експертка.

Більше новин про ситуацію з рибою в річках

Нагадаємо, раніше іхтіологиня розповідала про інші види риб, які зникають. Зокрема, це риба слиж європейський - невеличка, до 15 см у довжину. Вона пропадає через брак кисню у річках.

Також експертка розповідала, що через зарегульованість річок виживають лише найбільш витривалі види. Часто це інвазійні види, непритаманні для України. Наприклад, ротань-головешка та чебачок амурський. А традиційні для України види зникають. Наприклад, не витримав регулювання стоків карась золотистий, який мешкає у заплавних водоймах.

Вас також можуть зацікавити новини: