У японському зоопарку приспали понад 50 снігових макак через знайденного в їхніх генах "чужого"

20:38, 21 лютого 2017
Порятунок видів
1564 0

У зоопарку міста Фуццу в провінції Тіба на півночі Японії за допомогою смертельної ін'єкції, було вбито 57 снігових макак: у них був виявлений ген "агресивного чужорідного виду".

REUTERS

Про це повідомляє Русская служба BBC.

За словами співробітників зоопарку, в ході аналізу ДНК з'ясувалося, що снігові макаки спаровувалися з макаками-резус, ввезення та розмноження яких в Японії заборонені законом, оскільки це чужорідний для островів вид.

Місцеві чиновники наголошують: вбивство цих приматів слугуватиме збереженню природного середовища.

При цьому в сусідньому буддійському храмі пройшла поминальна служба по душам убитих тварин.

Японські макаки, більш відомі як снігові, - вид, з самого спочатку населяє Японські острова; вони приваблюють величезну кількість туристів.

У країні діють досить жорсткі закони, які забороняють, зокрема, ввезення чужорідних тварин, володіння їх особинами і схрещування їх з місцевими видами.

Службовець Управління по справах чужорідних видів, що входить в структуру японського міністерства навколишнього середовища, заявив місцевим журналістам, що умертвіння макак було необхідним заходом через побоювання щодо можливості їх самовідтворення в природних умовах.

Читайте також В Арктиці відкопали рештки раніше невідомого виду птахів із гострими зубами

За його словами, агресивні види викликають серйозні проблеми, "оскільки вони змішуються з місцевими тваринами і загрожують натуральному середовищу і екосистемі".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter