Ілюстрація REUTERS

Українські бджолярі в 2019 році зазнали 120 млн грн збитків через отруєння бджіл пестицидами та отрутохімікатами, повідомила прес-служба консалтингової компанії Pro-Consulting з посиланням на дані Спілки пасічників України.

Читайте такожВ Україні ратифікувала нові вимоги до меду

Згідно з повідомленням, цього року через отруєння пестицидами загинуло близько 40 тис. бджолиних сімей, кожна з яких коштує до 3 тис. грн.

"Україні потрібно близько двох років для відновлення позицій на світовому ринку меду, і це за умови, якщо отруєння бджіл не повториться, чого ніхто не може гарантувати", - цитує прес-служба аналітика компанії Івана Шпака.

За словами аналітика, в поточному році експорт українського меду скоротився через зниження попиту за кордоном і масове захворювання бджіл. Водночас, експерт зазначив, що перевагою українського меду на світовому ринку є сприятлива екологічна ситуація в Україні.

При цьому, додали в прес-службі, відповідальність аграріїв за отруєння бджіл занадто мала, навіть з урахуванням фінансових санкцій.

"Для того, щоб пасічник міг реально претендувати на будь-яку компенсацію, йому, в першу чергу, необхідно довести, що падіж бджіл стався саме через отруєння, а таких випадків одиниці. Та й самі по собі штрафні санкції навіть близько не відшкодовують всіх реальних збитків", - підкреслив Шпак.

За словами експерта, в 2019-2020 роках Україна навряд чи відновить обсяг виробництва та експорту меду до рекордних показників 2017 року через демпінг світових цін на цю продукцію а також масової загибелі бджіл.

Як повідомляв УНІАН, Україна в 2018 році скоротила експорт меду на чверть - до 49,9 тис. тонн.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram