"Зернову угоду" щодо експорту української агропродукції продовжено / Фейсбук Олександр Кубраков

Угоду з Росією за посередництва Туреччини та ООН щодо експорту української аграрної продукції Чорним морем в умовах повномасштабної війни продовжено, повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков. 

"Угоду по "зерновій ініціативі" пролонговано ще на 120 днів. … Це означає, що Україна продовжує експортувати через три морські глибоководні порти свою агропродукцію. Зокрема, з 1 серпня і до сьогодні 25 мільйонів тонн ми відправили на потреби світу", – зазначив він в Facebook.

Міністр також подякував генсекретарю ООН Антоніу Гуттерішу та президенту Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану. 

Відео дня

Водночас Кубраков наголосив, що головним викликом є пришвидшення інспекційних перевірок в Туреччині. Цей процес тривалий час затягує російська сторона.

"Це дозволить світу отримати ще більше української агропродукції. Також продовжуємо роботу над долученням до Зернової ініціативи портів Миколаївщини та розширення номенклатури вантажів. Україна була і залишається міцно вбудованою в світову економіку та ринки. Можливість експортувати більше дозволить зняти інфляційні ризики, а як наслідок і соціальну напругу у багатьох країнах світу", – додав міністр.

Про продовження угоди також повідомив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

"В результаті наших переговорів з обома сторонами ми продовжили термін дії угоди, який закінчується 19 березня", – оголосив турецький лідер під час публічного заходу в суботу, 18 березня, пише "Анадолу". 

"Зернова угода" - що варто знати

В липні 2022 року Росія та України за посередництва Туреччини підписали окремі угоди з ООН про відновлення експорту української агропродукції Чорним морем, який було зупинено на тлі повномасштабної війни. Відтак вивезення агропродукції, зокрема, зерна, відбувається з портів "Чорноморськ", "Одеса" та "Південний", створено безпечні маршрути.

В листопаді угоду було продовжено на 120 днів, ООН та Туреччина залишилися гарантами її реалізації. 

19 березня термін дії угоди спливав і вона мала було анульована в разі, якщо її не буде продовжено. 13 березня країна-агресор погодилась на продовження на 60 днів. Україна виступила проти, Туреччина наголосила, що працюватиме над тим, аби угоду було продовжено на 120 днів.

Вас також можуть зацікавити новини: