Кабмін вирішив продовжити контракт з головою "Нафтогазу" ще на рік / фото УНІАН

Кабінет міністрів ухвалить рішення про продовження контракту з чинним головою правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" після того, як спостережна рада НАК врахує три вимоги уряду і прийме відповідне рішення про продовження договору з Андрієм Коболєвим.

Читайте такожЛяшко зірвав засідання Кабміну (відео)

Про це після засідання уряду в середу заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик.

Відео дня

"Наглядова рада має провести засідання і прийняти або не прийняти (вимоги Кабміну – УНІАН), після чого уряд вже буде розглядати. Після першого вимоги наглядової ради уряд оголосило конкурс (на зайняття посади глави НАК – УНІАН). Якщо ці умови не будуть прийняті, тоді пройдуть вибори на конкурсних засадах", - сказав він.

За словами Насалика, основними вимоги Кабміну за новим контрактом з Коболєвим є: зниження його зарплати мінімум у два рази, виділення "Укртрансгазу" в окрему систему, і нарощування видобутку вітчизняного газу.

Таким чином, на сьогоднішньому засіданні уряд не прийняв рішення про продовження з Коболєвим контракту, термін дії якого закінчується 22 березня.

Як повідомляв УНІАН, 16 січня Кабінет міністрів оголосив про припинення контрактів з чинним менеджментом НАК "Нафтогаз України" з 22 березня, а також про звернення до спостережної ради компанії щодо перегляду умов по виплаті зарплат та премій її керівникам.

28 лютого стало відомо, що наглядову раду "Нафтогазу" вирішив продовжити контракт з головою правління компанії Андрієм Коболєвим на три роки, чинний контракт з яким закінчується наприкінці березня цього року.

13 березня в ЗМІ з'явилася інформація про те, що наглядова рада "Нафтогазу" запропонувала Кабміну продовжити контракт Коболєва на рік, при цьому урізавши його зарплату вдвічі.

14 березня Гройсман заявив, що Кабінет міністрів обговорить цю пропозицію наглядової ради.

Минулого року наглядова рада "Нафтогазу" прийняла рішення про виплату співробітникам компанії премій у 46,3 мільйона доларів у зв'язку з перемогою в Стокгольмському арбітражному суді з транзитним контрактом, за рішенням якого "Газпром" має виплатити української компанії 4,6 мільярда доларів. При цьому, з урахуванням рішення арбітражу за контрактом на постачання газу, остаточна сума розрахунків між компаніями становить 2,6 мільярда доларів на користь "Нафтогазу".

На початку червня 2018 року прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що не підтримує виділення таких високих премій в нинішній час, і звернувся в наглядову раду "Нафтогазу" з пропозицією переглянути рішення про виплату співробітникам компанії премій у 46,3 мільйона доларів.

Також в липні 2018 року Кабмін заборонив виплату бонусів і винагород в державних компаніях.

Згідно з фінансовим звітом "Нафтогазу України", члени правління компанії заробили у 2017 році 127,7 мільйона гривень, а голова правління Андрій Коболєв отримав 47,1 мільйона гривень.

Сума винагороди членів наглядової ради "Нафтогазу" за 2017 рік склала 25,5 мільйона гривень.

Довідка УНІАН. НАК "Нафтогаз України" – найбільша державна вертикально інтегрована нафтогазова компанія України, підприємства якої видобувають близько 90% газу і нафти в країні. НАК займається розробкою родовищ, видобутком нафти та газу, їх транспортуванням, а також реалізацією нафтопродуктів через мережу АЗС.