этот материал доступен на русском

Южно-Українська АЕС відключила на ремонт третій енергоблок

10:56, 16 травня 2019
Енергетика
97 0
У переліку реконструктивних робіт ‒ заміна конденсатора турбіни / фото УНІАН

Южно-Українська АЕС (ЮУАЕС, м. Южноукраїнськ, Миколаївська область), яка входить у структуру Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом», відключила від мережі енергоблок №3 для проведення капітального планово-попереджувального ремонту тривалістю 186 діб, повідомляє прес-служба станції.

Читайте такожПрезидент підписав указ про заходи з підтримки розвитку ядерної енергетики

«16 травня 2019 року о 01:54 енергоблок №3 Южно-Української АЕС відключено від енергомережі для проведення капітального планово-попереджувального ремонту тривалістю 186 діб», - сказано в повідомленні.

Зазначається, що до виконання заплановано ряд капітальних та поточних ремонтів, експлуатаційний контроль металу, технічне опосвідчення реактора і випробування устаткування Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (Holteс).

У переліку реконструктивних робіт ‒ заміна конденсатора турбіни, а також модернізація системи радіаційного контролю та інше.

Повідомляється, що перший енергоблок Южно-Української АЕС працює і несе навантаження 987 МВт. На другому енергоблоці проходить щорічний плановий ремонт з перевантаженням палива.

«Радіаційний фон на промисловому майданчику Южно-Української АЕС знаходиться на рівні природних фонових значень, що були заміряні до пуску атомної станції. 16 травня він становить 0,09 мкЗв/год. Викиди і скиди радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищують встановлених допустимих значень», - сказано в повідомленні.

Довідка УНІАН. Южно-Українська АЕС розташована на берегах Південного Бугу в місті Южноукраїнськ Миколаївської області і є відокремленим підрозділом ДП НАЕК «Енергоатом». Входить до складу Южно-Українського енергетичного комплексу.

До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки ВВЕР-1000 сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введена перша черга: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, в стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter