Ілюстрація REUTERS

Уряд України дотримався своєї обіцянки – до листопада тарифи на електроенергію для промисловості повернулися до рівня червня.

Про це заявив начальник управління закупівлі сировини адміністрації з постачання «АрселорМіттал Кривий Ріг» Олег Айко, повідомляє прес-служба підприємства.

Нагадаємо, що в липні після введення нової моделі оптового енергоринку платежі за електроенергію в «АрселорМіттал Кривий Ріг» та інших промпідприємств зросли практично на 20%, що викликало вал критики на адресу влади. У середині серпня Володимир Зеленський ініціював нараду в Офісі президента за участю всіх зацікавлених сторін, у тому числі промисловців. «Нас тоді запевнили, що низка заходів допоможуть нівелювати такий різкий стрибок цін, і у жовтні промисловість зможе це відчути. Наразі за своїми платежами ми бачимо, що уряд нас почув», - відзначає Айко.

Відео дня

Зокрема, тариф на розподіл електроенергії з серпня було зменшено з 62,55 до 49,76 грн/МВт година, на її передачу – з 347,43 до 311,14 грн/МВт година, а з вересня ще майже у два з половиною рази – до 116,54 грн/МВт година. Ціна на РДВ (ринок на добу вперед) теж поступово знижувалася. Якщо у липні – жовтні вона коливалася в середньому від 1570 до 1630 грн/МВт година, то за 25 днів листопада опустилася в середньому до 1328,36 грн/МВт година «Завдяки цим пониженням цінові перекоси на енергоринку були усунені», - констатують в адміністрації з постачання «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Проте розслаблятися реальному сектору зарано, вважає Айко. Національна комісія з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила для обговорення проекти тарифів НЕК «Укренерго» на 2020 рік. Йдеться про підвищенні з першого січня тарифів на передачу електроенергії з 116,54 до 131,71 грн/МВт година (+13%) і на диспетчеризацію з 8,03 до 9,94 грн/МВт година (23,6%).

«Хотілося б, щоб під час обговорення цього проекту також була врахована думка промпідприємств. Перш за все – енергоємних і орієнтованих на експорт галузей, до яких належить металургія. Зараз вона переживає не найкращі часи через значне падіння цін на світових ринках і обсягів виробництва, і у цих умовах собівартість металопродукції набуває ключового значення», - підкреслює представник «АрселорМіттал Кривий Ріг».