Суд у Гаазі почав розглядати позов "Нафтогазу" проти Росії через захоплення активів у Криму

15:00, 08 серпня 2017
Енергетика
444 0

У цьому позові «Нафтогаз України» посилається на норми Угоди між урядами Росії та України про захист інвестицій

false

Постійний третейський суд в Гаазі прийняв до розгляду позов Національного нафтогазового холдингу «Нафтогаз України» проти Російської Федерації у справі про втрату компанією своїх активів на території окупованого півострова Крим у 2014 році.

Читайте такожУкраїна готує позов до Росії через збитки від будівництва Керченського мосту

Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті суду.

У цьому позові «Нафтогаз України» посилається на норми Угоди між урядами Росії й України про захист інвестицій, яку було підписано 27 листопада 1998 року, а також на правила, які були прийняті Комісією ООН з міжнародного торгового права в 1976 році.

Як повідомляв УНІАН, у результаті анексії Криму Росією в 2014 році дочірня структура «Нафтогаз» - «Чорноморнафтогаз» втратила свої основні активи (зокрема, бурові платформи "Петро Годованець" і "Україна"), а також доступ до родовищ природного газу на шельфі Чорного моря.

Згідно зі звітом НАК «Нафтогаз» за 2014 рік, вартість втрачених у Криму активів оцінювалася в 13,8 млрд грн.

У вересні 2016 року Україна ініціювала арбітражне провадження з метою захисту своїх прав як прибережної держави в прилеглих до Криму морських зонах в Чорному морі, Азовському морі й Керченській протоці.

Тоді заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль повідомила, що Україна подала позов проти Росії, щоб змусити країну-агресора компенсувати завдані збитки від видобутку українських ресурсів (нафти і газу) на шельфі Азовського і Чорного морів, а також екологічні наслідки господарської діяльності російських компаній.

У середині січня 2017 року повідомлялося, що «Нафтогаз» закупив за 6,3 млн дол. юридичних послуг для відстоювання своєї позиції за цим позовом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter