Запаси антрацитового вугілля на ТЕС скоротилися майже на 10%

13:46, 09 листопада 2017
Енергетика
54 0

При цьому загалом запаси твердого палива на складах ТЕС за тиждень збільшилися на 0,4% – до 1,098 мільйона тонн.

Ілюстрація REUTERS

Запаси антрацитового вугілля на складах українських теплоелектростанцій з 31 жовтня по 8 листопада поточного року скоротилися на 9,2% – до 507,4 тисячі тонн, повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Читайте такожУкраїна подвоїла імпорт вугілля - більше половини купила в Росії

При цьому запаси вугілля газової марки збільшилися на 10,3% – до 590,2 тисячі тонн з 534,9 тисячі тонн.

Загалом запаси твердого палива на складах ТЕС за тиждень збільшилися на 0,4% – до 1,098 мільйона тонн.

Як повідомляв УНІАН, профільний віце-прем'єр-міністр Володимир Кістіон раніше заявляв, що Україна для проходження наступного опалювального сезону повинна накопичити до середини жовтня 2017 року 1,8 мільйона тонн антрациту і 2-2,2 мільйона тонн вугілля газових марок.

Довідка УНІАН. Україна через бойові дії на сході країни відчуває значний дефіцит вугілля, в першу чергу енергетичного (антрациту), видобуток якої сконцентрована в Донецькій і Луганській областях, районах, підконтрольних бойовикам.

Дефіцит вугілля позначається на роботі електростанцій, які змушені знижувати виробничі потужності. Для стабільної роботи енергосистеми раніше дефіцитний антрацит імпортувався з ПАР і завозився з не підконтрольній території Україні. Особливо гостро постало питання постачання вугіллям теплової генерації після початку блокади постачання вугільної продукції з зони АТО в кінці січня 2017 року.

Наприкінці липня одна з найбільших енергогенеруючих компаній "Центренерго" уклала з американською компанією XСoal Energy & Resources контракт на постачання до кінця цього року 700 тисяч тонн дефіцитного вугілля антрацитової групи.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter