Водночас в Міненерго кажуть, що така інформація є маніпулятивною / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

У Міністерстві енергетики України заявили, що стаття британського видання Financial Times щодо знищення РФ української енергетики "має ознаки дезінформації й ІПСО" в інтересах країни-агресора. 

Журналісти FT написали, що від початку повномасштабного вторгнення Росія знищила понад половину виробництва електроенергії в Україні, тому генерація впала з 55 до 20 ГВт. Також, посилаючись на слова анонімних українських чиновників, у статті йшлося про те, що взимку українці, можливо, будуть проводити більшу частину дня без електроенергії. 

"5 червня у британському виданні Financial Times вийшла стаття під назвою "Росія знищила більше половини енергетики України" ("Russia has taken out over half of Ukraine power generation"), яка має ознаки інформаційно-психологічної операції, носить маніпулятивний характер і просуває наративи ворога. Перекладені уривки статті були передруковані багатьма українськими медіа та опубліковані в низці телеграм-каналів і викликали резонанс у суспільстві", - зазначили у міністерстві.

Відео дня

У відомстві додали, що стаття посилається на анонімні джерела в українському уряді, що "ставить під сумнів достовірність наданої інформації, адже вона не підтверджена офіційними джерелами".

"Аудиторія має розуміти, що посилання на анонімні джерела без конкретних підтверджень не є надійною інформацією, а висновки можуть бути маніпулятивними. Наприклад, неназваний представник української влади у статті стверджує, що "Ми повинні готуватися до життя в холоді і темряві". Таке твердження спрямоване на поширення страху та паніки серед населення", - наголошують в Міненерго.

Також в публікації йдеться про неправдиву інформацію, яку подають як факт, а саме про те, що 31 травня було ухвалено рішення про підвищення тарифів на електроенергію для населення у 2 рази.

"Це є відвертою брехнею і маніпуляцією. Адже розмір тарифу збільшився на 63% і є велика різниця між 60 та 100%. Щоб надати матеріалу видимість достовірності, у статті змішуються правдиві і фальшиві дані та містяться апелювання до емоцій читача", - підкреслили у повідомленні.

Про що йдеться у статті Financial Times

У своїй статті видання написало, що взимку українці більшу частину дня будуть проводити без електроенергії. Зокрема секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Литвиненко повідомив, що метою РФ, ймовірно, є створення непридатного життя для українців. 

Своєю чергою керівник відділу досліджень енергетики і клімату Київської школи економіки Борис Додонов, на якого посилається FT, заявив, що через збільшення імпорту електроенергії з ЄС з 1,7 ГВт до 2,4 ГВт і введення в експлуатацію більшої кількості газових електростанцій, вищому керівництву України доведеться піти на підвищення тарифів. 

"Якщо не вживати заходів, згідно з нашим моделюванням, то, ймовірно, у населення в січні буде лише дві-чотири години електроенергії [на добу]", - зазначив він. 

Вас також можуть зацікавити новини: