
Добровольців у нас зараз не так вже й багато, а мотивацію воювати за країну замінює мотивація "особистої травми". Про це в інтерв’ю "Армія TV" сказав Дмитро "Паганель" Дюкарєв, старший сержант, начальник відділення бригади Державної прикордонної служби України "Форпост".
"Добровольців у нас, на жаль, зараз не так вже й багато. Мені здається, на пальцях однієї руки можна в обласних центрах перерахувати, хто хоче йти до війська сам", - зазначив він.
Дюкарєв навів приклад військовослужбовця-добровольця, який пішов служити після того, як його брата було вбито.
"Він за кордоном був. Він дійсно приїхав, похоронив брата, пішов до військкомату, пішов воювати і мститься за брата. У людини з’являється мотивація", - сказав військовослужбовець.
Так, він відзначив загалом зміну мотивації у військовослужбовців. "У нас, на жаль, пішов той час, що твоя мотивація - це воювати за країну. У нас тепер мотивація - це якась особиста травма", - сказав "Паганель".
На запитання, як повертати мотивацію, він підкреслив, що в свідомості людей має бути розуміння, що "це торкнеться кожного".
"Тому що всі думають, що "моя хата скраю, мене це ніяк не торкнеться". А потім просто "раз!" і в 9-поверхівку прилетіло, в якій ти живеш. Ну, слава богу, ти в цей момент на роботі", - зауважив Дюкарєв.
Він наголосив, що радше за все, "це закінчиться, що хлопці закінчаться на фронті, а не закінчиться, тому що домовилися".
Також на запитання, що б він сказав людям, які ще вагаються, як змотивував би їх, військовослужбовець зауважив, що треба звертати увагу на підрозділи, за які "тримаються хлопці".
"Вони тримаються виключно через колектив. Я вважаю так. Тому що ті, хто провоювали якийсь хоча би рік, - у них патріотизм залишається, 100%, і він є мотивуючим фактором, але він стає трішки назад, а перед цим стоять все ж ті побратими і ті люди, які довкола тебе. Тобто колектив", - зазначив "Паганель".
Він також підкреслив, що війна не пройде повз, якщо хтось так думає.
"Хата не скраю. А якщо навіть скраю, то до того краю рано чи пізно дійдуть. А тут вже перед вами питання стоїть: коли дійдуть - іти, чи краще потурбуватися, щоб не дійшли. От і все", - підкреслив військовослужбовець.
Командир загону БПЛА пояснив, як мотивувати людей йти воювати
Як повідомляв УНІАН, раніше Михайло Кмитюк, командир загону спецпризначення безпілотних систем Національної гвардії України "Тайфун" зазначив, що добровольці для служби у війську є, але потрібно створити умови для них, що стосується, зокрема, гарантій вчасних ротацій.
Командир пояснив, що люди можуть бути ефективними певний період, а далі їхня ефективність знижується. Крім того, зазначив він, постійно потрібно займатися удосконаленням знань, для чого людей також потрібно вивести з напрямку.