В Україні з наступного тижня почнуть вимикати опалення через потепління / фото ua.depositphotos.com

З наступного тижня у деяких регіонах України через потепління можуть завершити опалювальний сезон, що майже на місяць раніше, ніж зазвичай.

"В Україну поступово приходить тепла весняна погода. Враховуючи прогноз погоди, з понеділка у деяких регіонах можна завершувати опалювальний сезон та зекономити енергоресурси, зокрема, газ", - повідомив голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус у Telegram.

Депутат нагадав, що "Нафтогаз України" заявив про амбітні плани підготуватися до наступного опалювального сезону за рахунок накопичення газу українського видобутку, без імпорту.

Відео дня

Крім того, за словами Геруса, внаслідок потепління в Україні суттєво знижується споживання електроенергії. Збільшуються денні профіцити, адже зростає генерація сонячних електростанцій.

Опалювальний сезон в Україні - що відомо

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов заявив, що влада має намір завершити якомога раніше опалювальний сезон та запевнив, що запаси газу достатні.

В свою чергу міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що на завершення опалювального сезону Україна виходить з профіцитом потужності, з достатніми запасами газу та вугілля. Водночас рішення про завершення опалення ухвалює місцева влада.

Зазвичай опалювальний сезон в Україні завершується в середині квітня, в залежності від погоди.

Вас також можуть зацікавити новини: