Ілюстрація REUTERS

Конституційний Суд за підсумками розгляду подання 45 депутатів Верховної Ради визнав неконституційними положення пункту «а» статті 54, статті 55 закону «Про пенсійне забезпечення», скасувавши встановлення мінімально необхідного віку для нарахування пенсії за вислугою років, повідомила прес-служба суду.

Читайте такожЦього року дефіцит Пенсійного фонду становить 30 мільярдів

Згідно з вищевказаними нормами, для призначення пенсії за вислугу років працівникам льотного і льотно-випробувального складу необхідно було досягти віку 50 років, а працівники освіти, охорони здоров'я і соціального забезпечення, а також артистам - 55 років.

Відео дня

Пенсії за вислугу років призначають окремим категоріям громадян, зайнятим на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.

Суд вважає, що втрата професійної працездатності або придатності не пов'язана з досягненням працівником певного віку, тому не може бути умовою для призначення пенсії за вислугу років.

«Положення Закону №1788 про підвищення на п'ять років віку виходу на пенсію для жінок, а також збільшення на п'ять років загального та спеціального стажу роботи, необхідного для призначення пенсії за вислугу років для окремих категорій працівників, є такими, які позбавляють зазначених осіб права на соціальний захист і не відповідають конституційним принципам прав і свобод людини, соціальної держави», - йдеться в повідомленні.

Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим, остаточним і не підлягає оскарженню.

Як повідомляв УНІАН, закон про пенсійну реформу в Україні було ухвалено Верховною Радою 3 жовтня, він набрав чинності 11 жовтня 2017 року. Цим документом введено вимоги до мінімального страхового стажу для виходу на пенсію.