В Україні змінилися податки на посилки з-за кордону / фото УНІАН

Відсьогодні, 1 липня, в Україні набули чинності зміни до Податкового кодексу, згідно з якими поріг на безмитні пересилання товарів фізичним особам у міжнародних поштових та експрес-відправленнях знизився до 100 євро із 150 євро.

Читайте такожДоставка листів і посилок через «Укрпошту» подорожчала

Згідно зі змінами, зокрема, ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 100 євро, з 1 липня не буде обкладатися податком на додану вартість (ПДВ). Якщо ж сумарна вартість товарів у посилці становить від 100 до 150 євро, необхідно сплатити ПДВ в розмірі 20% від суми, що перевищує 100 євро.

Відео дня

Якщо сумарна вартість товарів перевищує 150 євро, необхідно сплатити мито в розмірі 10% від суми, що перевищує 150 євро, плюс ПДВ в розмірі 20% від суми, що перевищує 100 євро з додаванням мита.

Разом з тим, згідно з ухваленими змінами до Податкового кодексу, для фізичних осіб-підприємців і юридичних осіб поріг безмитного ввезення посилок залишиться без змін - на рівні 150 євро.

Поштові оператори та компанії, що надають послуги міжнародної доставки посилок, повідомили своїх клієнтів про зміни в правилах митного оформлення закордонних посилок.

false
false

Як повідомляв УНІАН, у листопаді 2018 року Верховна Рада України разом з держбюджетом на 2019 рік ухвалила закон, яким, зокрема, було знижено поріг безмитного ввезення інтернет-покупок для фізосіб-одержувачів з нинішніх 150 євро до 100 євро, який набуває чинності з 1 липня 2019 року.

Учасники вітчизняного ринку поштово-логістичних послуг наголошували, що зниження даного порогу призведе до подорожчання для українців замовлених в інтернеті товарів на 40-50%.

Раніше також Міністерство фінансів України спільно з Державною фіскальною службою ініціювало введення оподаткування на міжнародні посилки, які ввозяться в Україну, якщо їх вартість перевищує 22 євро. Однак ініціатива вчергове була відкинута Мінфіном через «шквал критики», незважаючи на те, що лобісти апелювали до європейських норм.