этот материал доступен на русском

Зростання економіки України може прискоритися до 3,2% - експерт

12:29, 10 липня 2019
Фінанси
1133 0
Ілюстрація REUTERS

Читайте такожЗростання цін в Україні в червні сповільнилося до 9%

Такими прогнозами поділився генеральний директор інвестиційної компанії Dragon Capital, голова наглядової ради Центру економічної стратегії (ЦЕС) Томаш Фіала в ході підготовленої ЦЕС презентації ключових ініціатив для нової парламентської коаліції та уряду, які сприятимуть сталому економічному зростанню.

"У нас дійсно макроекономічна ситуація в Україні краща, ніж була 5 років тому й більше. Наша компанія зробила вчора апгрейд макроекономічних показників на цей рік. Ми підвищили прогноз зі зростання економіки завдяки зростанню внутрішнього попиту з 2,7% до 3,2%. Також ми очікуємо, що інфляція впаде нижче 8%", - сказав Фіала.

Він повідомив про перегляд прогнозного курсу національної валюти за підсумками поточного року в бік зниження до 27,5 гривні/долар.

"Також ми зробили апгрейд за курсом. На кінець поточного року раніше очікували курс 29,7 гривні/долар, зараз очікуємо 27,5 гривні/долар",- сказав Фіала, додавши, що такий поліпшений прогноз пов'язаний з поліпшенням поточного рахунку платіжного балансу.

Експерт підкреслив, що для забезпечення економічного зростання швидшими темпами Україні необхідно залучати як зовнішні, так і внутрішні інвестиції.

Як повідомляв УНІАН, Державна служба статистики України покращила показник зростання реального ВВП України в першому кварталі 2019 року до 2,5% у річному вираженні з 2,2% за оперативними оцінками.

У 2018 році зростання економіки України прискорилося до 3,3% з 2,5% у 2017 році та стало максимальним за останні 7 років.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter