Ілюстрація / REUTERS

Палата представників Сполучених Штатів ухвалила поправку до оборонного бюджету на 2020 рік, що включає заборону проводити будь-які угоди з російським держборгом.

Автори відповідної ініціативи – демократи з Каліфорнії Максін Вотерс і Бредлі Шерман, передає РБК.

Читайте такожЄС продовжив на рік заборону європейськім компаніям інвестувати в окупований Крим

Відео дня

"Ця поправка передбачає реальні серйозні санкції щодо РФ, згідно з якими жоден громадянин США не може здійснювати додаткові угоди з російським суверенним боргом", – сказав Шерман під час виступу перед конгресменами.

"Вона (поправка до оборонного бюджету. – Ред.) передбачає і механізм для зняття цих санкцій, якщо адміністрація дійде до висновку, що Росія не втручалася в американські вибори принаймні в ході одного виборчого циклу, і якщо Конгрес погодиться із цим висновком", – додав він.

За його словами, Вашингтону необхідний серйозний механізм, який дозволить покарати Москву за те, що вона зробила на попередніх виборах, і стримати її.

"Така поправка якраз робить це", – додав Шерман.

При цьому сам проект бюджету поки що не схвалений. Остаточно його має підписувати президент США Дональд Трамп після того, як документ затвердить Палата представників і Сенат.

Пізніше член комітету Державної думи Росії з міжнародних справ Антон Морозов заявив, що "США придумують санкції, обмеження і безглузді звинувачення" на адресу Кремля.

"Американцями завжди рухає прагнення заробити. І заради цього вони придумують санкції, обмеження і безглузді звинувачення на адресу Росії. Мабуть, їм стало цікаво заморозити цей російський державний борг і усунути своїх громадян від операцій з ним. Власне, під цю справу вони і підвели базу", – повідомив він у коментарі RT.

Морозов також акцентував увагу на тому, що Вашингтон так і не скасував обмежувальні заходи проти Москви через ситуацію з втручанням Кремля в американські вибори.

"Ми багато разів заявляли, що Росія не втручалася у внутрішні справи США. Але, однак, в американському інформаційному просторі досі домінує думка, що наша країна винна. Тому, такі безглузді звинувачення часто використовуються для того, щоб виправдати свої дії, викликані, насправді, прагненням отримати прибуток і вигоду", – резюмував депутат Держдуми.

Міністр фінансів РФ Антон Силуанов раніше запевняв, що росіянам не доведеться позичати за кордоном у 2019 році, якщо Сполучені Штати накладуть санкції на російський суверенний борг.

Як повідомляв УНІАН, 13 лютого США підготували новий пакет санкцій проти Росії у зв'язку з агресією Кремля у Чорному морі, спрямованою на військові судна України, і втручанням у виборчий процес американців.

Зокрема запропоновано ввести санкції проти російських банків, які підтримують зусилля РФ із підриву демократичних інститутів в інших країнах. Крім того, сенатори вважають за потрібне ввести санкції, націлені на інвестиції у російські ЗПГ-проекти (зріджений природний газ) поза межами РФ. Також законопроект передбачає санкції, пов'язані з російським суверенним боргом.

3 квітня група американських сенаторів від Республіканської та Демократичної партій в середу, 3 квітня, внесла на розгляд Конгресу Сполучених Штатів законопроект, що містить можливість введення жорстких санкцій проти Росії.