Тепер українцям не потрібно буде самостійно збирати документи для пенсії / фото УНІАН

Кабінет міністрів ухвалив рішення щодо зниження адміністративного навантаження на українців, істотно спростивши процес призначення, перерахунку, виплати пенсій, встановлення надбавок і доплат до них та переведення з одного виду пенсії на інший.

Як повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі, відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду в середу.

"Згідно з прийнятою постановою, уряд ввів інформаційну взаємодію між органами Пенсійного фонду та іншими органами виконавчої влади, зокрема, з метою підтвердження інформації про заявника щодо прав на пільги, актів цивільного стану, проблем інвалідності, місця проживання/перебування", - сказано в повідомленні.

Відео дня

У міністерстві відзначили, що до ухвалення цієї постанови через відсутність ефективної взаємодії між пенсійними органами та іншими органами влади існувала проблема, коли громадяни були змушені подавати документи, що містять однакову інформацію і відомості. Водночас, громадяни для нарахування пенсії були змушені витрачати час і гроші на відвідування різних органів для збору потрібної інформації та документів.

Читайте такожВ Україні зросла мінімальна пенсія

Тепер пенсіонеру, якому потрібно оформити пенсію, призупинити, перерахувати або відновити виплати, не потрібно буде самостійно збирати документи. Необхідно лише звернутися до Пенсійного фонду із відповідною заявою. У свою чергу, Пенсійний фонд повинен сам запросити через електронну систему всю необхідну інформацію про людину, яку відповідні органи влади зобов'язані надати протягом трьох днів.

Ухвалена урядом постанова пропонує безкоштовне використання інформації і електронний документообіг за не менш ніж шістьма різними інформаційними реєстрами: з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, централізованого банку даних з проблем інвалідності, з Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, реєстрів даних про дітей дошкільного, шкільного віку та учнів, які проживають або перебувають у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці, реєстрів територіальних громад.

Таким чином, після початку дії постанови Пенсійному фонду заборонено вимагати такі дані від заявника, за винятком випадків, якщо запитувана інформація відсутня в реєстрах.

Як повідомляв УНІАН, закон про пенсійну реформу в Україні було прийнято Верховною Радою 3 жовтня 2017 року, він набув чинності 11 жовтня 2017 року. Цим документом введені вимоги до мінімального страхового стажу для виходу на пенсію.