Ілюстрація REUTERS

Національний банк України на додаток до стандартних короткострокових інструментів рефінансування впроваджує довгострокове рефінансування банків на строк до 5 років, яке підтримає гривневе банківське кредитування і стане додатковою гарантією підтримки достатньої ліквідності в системі.

Читайте такожЯк поводитися з грошима, щоб не заразитися коронавірусом: поради від Нацбанку

Як повідомляється на сайті НБУ, періодичність проведення тендерів з підтримки ліквідності банків, а також обсяги, терміни та інші параметри довгострокового рефінансування визначатимуться окремими рішеннями правління регулятора.

Відео дня

Ставка за таким рефінансуванням буде плаваючою і визначатиметься як облікова ставка плюс постійна величина в процентних пунктах, що діє на день видачі кредиту, яка буде незмінною протягом усього строку користування рефінансуванням.

При необхідності банки зможуть достроково погашати такі кредити в будь-який момент. При цьому у банків буде можливість прямого перерахування коштів від погашення депозитних сертифікатів НБУ і доходу за ними на погашення заборгованості.

Заставна валюта має бути розміщена банком на рахунки Національного банку як грошове покриття без сплати відсотків.

Також повідомляється, що на сьогодні гривнева ліквідність банків перевищує 200 млрд грн, а валютна - 8 млрд дол., тому запровадження нового інструменту має скоріше превентивний характер в разі розгортання більш серйозних кризових явищ у світовій економіці.

Як повідомляв УНІАН, Національний банк України продовжив цикл пом'якшення монетарної політики і з 13 березня знизив облікову ставку на 1 п.п. - до п'ятирічного мінімуму в 10% річних, при цьому ставка була знижена вшосте поспіль - після зниження в січні поточного і в грудні, жовтні, вересні, липні минулого року.