фото metinvestholding.com

Українські металургійні компанії, що працюють "в білу", переживають кризовий період і виживають завдяки кредитам, взятим у Заходу, проте замість подяки і допомоги від держави отримують надмірний тиск і обшуки, що відлякують іноземних інвесторів.

Таку думку висловив президент Асоціації "Укрметалургпром" Олександр Каленков, коментуючи недавні обшуки на підприємствах Групи "Метінвест".

"Ніхто навіть не заїкається про те, щоб якісь дотації попросити у держави у зв'язку з цінами на газ. Бізнес виживає, беручи кредити у Заходу в такі складні періоди. Але якщо немає дотацій, то навіщо тоді відлякувати інвесторів обшуками на підприємствах? Я маю на увазі обшуки на "Метінвесті", який заплатив до бюджету майже 2 мільярди доларів податків у 2021 році. Це майже п'ятирічний бюджет такого міста як Одеса. Навіщо кошмарити працюючий" в білу "бізнес", - сказав він.

Відео дня

За словами експерта, попри те, що ціни на газ зросли вп'ятеро, промислові металургійні підприємства несуть ці витрати, не маючи можливості підвищити ціни на свою продукцію, інакше стануть неконкурентоспроможними.

"Вартість газу та інших енергоносіїв у виробництві металу вкрай важлива - це близько 60% витрат українських металургів у вартості продукції. Європейські та Британські виробники піднімають ціну на свій метал, але в Україні цього зробити не можна, оскільки ми і так знаходимося на межі рентабельності. Якщо ми піднімемо вартість, то випадемо з конкурентної гонки, заводи закриються", - зазначив Каленков.

Тому, за словами експерта, в даний час критично важливо хоча б не заважати роботі українських підприємств.

Як повідомляв УНІАН, група компаній "Метінвест" з урахуванням асоційованих компаній і спільних підприємств у 2021 році перерахувала до бюджетів усіх рівнів в Україні 52,7 млрд грн податків і зборів, що в 2,4 рази більше, ніж у 2020 році.

Минулий рік став рекордним за сумою виплачених податків за всю історію існування "Метінвесту". Цьому посприяли сприятлива ринкова ситуація і підвищення операційної ефективності компанії.

Водночас 1 лютого, правоохоронці почали проводити обшуки на гірничо-збагачувальних підприємствах Групи через нібито мають місце податкових порушень. При цьому, податкові органи підтвердили відсутність заборгованості на підприємствах Групи.