этот материал доступен на русском

Світовий банк надасть Україні 350 мільйонів на підтримку економічних реформ

12:08, 27 червня 2020
Фінанси
116 0
Ілюстрація / REUTERS

Рада виконавчих директорів Світового банку ухвалила рішення про надання Україні 350 млн дол. в рамках Першої позики на політику розвитку в сфері економічного відновлення (ППР) на підтримку реформ, які є критично важливими для економічного відновлення, також позика допоможе пом’якшити наслідки пандемії COVID-19.

Як повідомляється на сайті Світового банку, таке рішення ухвалено 26 червня.

Читайте такожДержборг України в травні перевищив $82 мільярди

Зазначається, що основні реформи, які підтримуються в рамках ППР, включають зміцнення земельного та кредитного ринків шляхом створення ефективного ринку сільськогосподарських земель та врегулювання проблемних кредитів у державних банках; підтримку демонополізації та антикорупційних інституцій, а також реструктуризацію газового сектору; посилення системи соціального захисту для підтримки людей похилого віку, які є особливо вразливими до COVID-19.

«Пандемія COVID-19 спричинила стрімкий економічний спад, що позначився на доходах простих українців і малого бізнесу, та створив додаткове навантаження на державний бюджет. В рамках цієї позики на політику розвитку надається 350 млн дол. на підтримку державного бюджету у скрутні часи», - заявив директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Аруп Банерджи.

Також у повідомленні зазначається, що реструктуризація газового сектору шляхом створення незалежного оператора газотранспортної системи вже зараз забезпечує Україні отримання доходів від транзиту газу. Зміцнення антикорупційних інститутів націлене на запровадження однакових умов у приватному секторі та посилення довіри інвесторів, а врегулювання проблемних кредитів у державних банках допоможе підвищити ефективність та доступність кредитування українських компаній.

«Україна зробила перший історичний крок до створення прозорого та ефективного ринку сільськогосподарських земель та розблокування інвестицій у сільське господарство, прийнявши закон про обіг сільськогосподарських земель, який був підтриманий в рамках цієї позики на політику розвитку», - зазначив провідний економіст Світового банку по Білорусі, Молдові та Україні Фарук Кхан.

За його словами, для забезпечення прозорості та ефективності ринку землі важливо прийняти та впровадити додаткове законодавство, націлене на зміцнення управління земельними ресурсами, удосконалення процедури відчуження, розширення доступу до фінансування для малих фермерських господарств, та поступового зняття обмежень на купівлю земель для всіх категорій інвесторів.

За інформацією Світового банку, ця ППР є однією із двох запланованих позик. Як очікується, друга ППР буде спрямована на надання підтримки у розробці додаткового важливого законодавства щодо проведення земельної реформи, а також на подальше підсилення пенсійних виплат.

Як повідомляв УНІАН, у травні Міністерство охорони здоров'я України підписало кредитну угоду зі Світовим банком на отримання 135 млн дол. Кошти спрямують на закупівлю медобладнання та додаткове фінансування медичних закладів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter