этот материал доступен на русском

НБУ затвердив правила QR-кодів для кредитових переказів

10:58, 03 червня 2020
Фінанси
211 0
Ілюстрація REUTERS

Національний банк України затвердив єдині підходи до формування та використання QR-кодів для здійснення розрахунків під час кредитових переказів, повідомила прес-служба регулятора.

Читайте такожУ мобільному додатку "Дія" з'єднання явився сканер QR-кодів

"Мета цього рішення - надати ринку уніфікований інструмент для підвищення зручності розрахунків, що зможе розв'язати проблему сумісності різних інфраструктур учасників ринку. Учасники ринку і зараз використовують QR-коди, а створюють їх за власними правилами. Наявність єдиного підходу до вимог формування QR-кодів дозволить підвищити швидкість розрахунків і знизити операційні ризики", - йдеться в повідомленні.

У НБУ зазначили, що єдині підходи забезпечують, в першу чергу, потреби тих учасників платіжного ринку, які співпрацюють з постачальниками послуг (зокрема, державних, адміністративних і комунальних послуг). Також це допоможе широко використовувати QR-коди під час оплати товарів і послуг та здійснювати переказ коштів з рахунку на рахунок.

"По-перше, використовувати QR-код, що дуже зручно. Адже це майже до нуля знижує імовірність помилки в реквізитах одержувача або призначенні платежу. По-друге, платіж відбувається швидко і не вимагає додаткових дій від платника", - цитує прес-служба директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Олексія Шабана.

Крім зазначених переваг, використання QR-коду для здійснення кредитових переказів сприятиме автоматизації бізнес-процесів учасників розрахунків і як результат - зростання обсягів безготівкових розрахунків.

Водночас Олексій Шабан зазначив, що формування і використання QR-кодів не є обов'язковим.

"Однак за бажання використовувати QR-коди для здійснення кредитових переказів, учасники безготівкових розрахунків мають забезпечити його формування і використання відповідно до правил, розроблених Національним банком", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що аналогічні підходи до формування та використання QR-коду для здійснення кредитових переказів введені багатьма країнами Європейського Союзу (Австрією, Німеччиною, Бельгією, Фінляндією та Нідерландами).

В НБУ зазначили, що постанова правління Нацбанку від 28 травня 2020 № 68 "Про затвердження Правил формування та використання QR-коду для здійснення кредитових переказів" набирає чинності з 3 червня 2020 року.

Як повідомляв УНІАН, 21 травня Національний банк України відновив регулювання з питань організації інкасації коштів та перевезення валютних цінностей банків в Україні, що обумовлено необхідністю уточнення норм чинного нормативно-правового акта з урахуванням світової практики й змін в українському законодавстві.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter