Ілюстрація REUTERS

У 2022 році ціни на залізну руду опустяться нижче 100 доларів за тонну, що є нормою для ринку, який за останній рік показав небувале зростання.

Про це пише профільне видання "Мінпром"

Зокрема, видання цитує аналітика Reuters Клайда Рассела, який зазначає, що історично вартість залізної руди частіше знаходиться в діапазоні нижче 100 дол./ тонну, ніж над ним. Тому сьогоднішню динаміку можна розцінювати і як повернення до звичайного стану речей.

У свою чергу один з найавторитетніших експертів на фондових ринках ГМК – швейцарська група UBS – вже оперативно переглянула інвестиційні рейтинги виробників сталі в гірший бік. Вже до кінця 2021 року дефіцит ЗРС на ринку зміниться на надлишок, внаслідок чого ціни на руду продовжать падіння, причому надовго, прогнозують аналітики.

Зокрема, UBS прогнозує середню ціну на руду на рівні 89 дол./тонна, а в 2023 році – 80 дол./тонна. Більш того, далі ціна може просістий до 65 дол./тонна.

Водночас інвестиційна компанія Liberum Capital прогнозує усереднену ціну 93 доларів за тонну в 2022 році, а Bank of America побоюється, що ціни можуть впасти до рівня маржинальних витрат (80 дол./ тонну) вже до кінця поточного року.

При цьому видання констатує, світові виробники залізорудної сировини вже почали скорочувати обсяги виробництв. Так, за прогнозами, Австралія у вересні 2021 року відвантажить на ринок 75,22 млн тонн руди проти 76,01 млн тонн у серпні, Бразилія зменшить місячне відвантаження з 34,39 млн тонн до 29,54 млн тонн, а ПАР – з 5,62 млн тонн до 4,90 млн тонн. Однак цих зусиль для стримування цін буде недостатньо, тож після умовного року достатку для виробників ЗРС знову настає час затягувати пояси.