Рада взялася за мікрокредити / фото УНІАН Володимир Гонтар

Верховна Рада України обмежила сукупну суму платежів позичальника зі штрафами та відсотками при невиконанні зобов'язань для мікрокредитів подвійною сумою, отриманою споживачем за кредитним договором.

Як передає кореспондент УНІАН, за прийняття у другому читанні та в цілому відповідного законопроекту щодо розширення переліку кредитних договорів, на які поширюється дія Закону України «Про споживче кредитування» (№1109), проголосували 310 депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Читайте такожВ Україні спростять ліцензування небанківських фінустанов

Максимальна сума

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, максимальна сума стягнення з боржника за кредитом, що не перевищує розмір однієї мінімальної зарплати, обмежується подвійною сумою взятого кредиту, незалежно від домовленостей сторін.

Крім того, новий закон передбачатиме обов'язкову згоду позичальника на передачу інформації в бюро кредитних історій для укладення кредитного договору.

Хронологія подій

  • У грудні 2019 року Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект про введення механізму захисту прав і законних інтересів боржників від недобросовісних дій суб'єктів колекторської діяльності.
  • Законопроект №2133 "Про захист прав і законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності" був зареєстрований в Раді 12 вересня 2019 року.
  • 20 січня 2020 року набрав чинності закон про захист прав споживачів фінпослуг.
  • Банки зобов'язали розкривати вартість споживчого кредиту.
  • 4 лютого 2020 року Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект щодо розширення переліку кредитних договорів, на які поширюється дія Закону України «Про споживче кредитування» (1109).
  • 25 серпня 2020 року Нацбанк України заявив про те, що планує створити реєстр колекторських компаній і оновити підходи до регулювання роботи цього бізнесу в Україні.
  • Станом на 30 серпня 2020 року українські держбанки списали 26 мільярдів гривень непрацюючих кредитів.
  • 9 вересня 2020 року у НБУ пояснили, як захиститися від колекторів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram