Майже половина опитаних керівників компаній, а саме 46%, планують скористатися заявленими державою методами підтримки бізнесу / фото УНІАН

Майже половина (43%) опитаних представників бізнесу мають фінансову стійкість лише на кілька місяців.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією (ЄБА).

Згідно з результатами проведеного опитування, ще 28% мають запас стійкості на півроку, інші 17% мають фінансові резерви на рік або більше. І тільки 6% повідомляють, що фінансові ресурси компанії вже вичерпані.

Відео дня

Зазначається, що майже половина опитаних керівників компаній, а саме 46%, планують скористатися заявленими державою методами підтримки бізнесу. 29% ще не мають відповідного рішення, а 23% не планують отримувати допомогу від держави.

"Серед анонсованих шляхів підтримки більшість керівників компаній, зокрема 65%, пропонуватимуть співробітникам отримати допомогу 6500 гривень в рамках підтримки. Половина компаній, а саме 50%, планують скористатися і відстрочкою податкових платежів, і можливістю не платити ЄСВ за співробітників, що беруть участь у захисті країни в лавах ЗСУ або тероборони", - йдеться в повідомленні.

ЄБА також поцікавилася у компаній, чи планують вони скористатися програмою евакуації підприємства із зони ведення бойових дій. Зі 120 опитаних компаній тільки 13 підприємств зараз планують евакуюватися, з них вже 4 компанії подали заявку. 50% не планують евакуацію, оскільки вважають, що їх підприємство неможливо перевезти, ще 11% вже евакуювали підприємства самостійно. І у 21% респондентів немає підприємств в зоні ведення бойових дій.

Також наголошується, що бізнес продовжує підтримувати державу та армію в цей важкий час. Так, 67% опитаних компаній постачають гуманітарну допомогу (фінансову, медичну, Засоби захисту та інше). Повний обсяг податків продовжують платити 66% членських компаній асоціації, а 14% платять податки наперед. Крім того, бізнес надає допомогу ЗСУ, виплачує заробітні плати співробітникам, надає активи компанії в користування ЗСУ, долучається іншими способами.

В опитуванні взяли участь 120 генеральних директорів і представників членських компаній Європейської Бізнес Асоціації. Опитування проводилося з 11 по 17 березня 2022 року.

Війна проти України:

  • 24 лютого 2022 року РФ вторглася в незалежну Україну. Почалися обстріли та бомбардування українських міст. Масово гине мирне населення України.
  • 27 лютого 2022 року з'явилася інформація про те, що Білорусь може оголосити війну Україні.
  • Станом на 13 березня Росія через санкції втратила доступ до половини своїх золотовалютних резервів.
  • Станом на 17 березня в Україні було пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 411 закладів освіти, 36 закладів охорони здоров'я, 1600 житлових будинків, 26 заводів та їх склади, 15 аеропортів, 6 ТЕС/ГЕС тощо. Крім того,"втрачено" понад 15 тисяч кілометрів автомобільних доріг, 5 тисяч кілометрів залізничних колій, зруйновано / виведено з ладу 15 аеропортів, 350 мостів та мостових переходів тощо.
  • Станом на 17 березня загальна сума збитків, завданих Україні Росією становила 62,6 млрд дол.